Konyaspor YDK Başkanı Şan'dan camiaya önemli mesaj!

Konyaspor YDK Başkanı Şan'dan camiaya önemli mesaj!
 Muhabir
Konyaspor Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan, camiaya mesajlar verdi. Şan, karamsarlığa gerek olmadığını belirterek, ligde kalacaklarına olan inancının tam olduğunu kaydetti.

Konyaspor Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan, camiaya mesajlar verdi. Şan, karamsarlığa gerek olmadığını belirterek, ligde kalacaklarına olan inancının tam olduğunu kaydetti.

Ahmet Şan, ayrıca mevcut yönetimin 8 milyon dolar kasa kolaylığı sağladığını da ifade etti

Konyaspor Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan, Kon TV’ye telefonla bağlanarak çok önemli açıklamalar yaptı. Şan, Kasımpaşa galibiyetiyle bir beklenti oluştuğunu ancak Alanyaspor maçının herkes için büyük hayal kırıklığı olduğunu belirtti. Alınan yenilgiyi değerlendiren Ahmet Şan, “Takımın kötü performansını ve performans düşüklüğünü kimse de izah edemiyor. Şansızlıklar da vardı, belki psikolojik olarak etkilemiş olabilir. Maçtan önce yönetim fedakarlık yaparak Kasımpaşa maçının primlerini ödedi. İçeride ayrıca finansal bazı problemli durumlar vardı, onları da giderdiler. Her alanda maça hazırdık. Eksik diyebileceğimiz bir şey yoktu aslında. Takım gerekli performansı gösteremeyince ıslık sesleri gelmeye başladı. Zaten iyi olmayan bu performans protestolarla daha da kötüye gitti. İkinci devrede dikkatimi çeken bir durum da son yarım saatte bizim yedek kulübümüzden kimse kulübeden çıkmadı. Alanyaspor teknik heyeti sürekli çizgideydi. Bu bile göstergeydi. Cikalleshi girince umutlandım biraz ama olmadı. Taraftarı da anlıyorum elbette. Bir beklentileri var. Tepkilerden sonra teknik heyetin yedek kulübede kalması o yüzden” dedi.

Takımın Yanında Olduklarını Göstermeliyiz

Yeşil-beyazlı ekibin efsane başkanı, Sivasspor maçı ve kalan süreç için ise şunları söyledi: “Futbolda bunlar var diyip bu sayfayı kapatacağız. Artık bu maç geride kaldı. karamsarlığa gerek yok, enseyi karartmayacağız. Önümüze bakacağız. Sivas’a gitmeden önce taraftarımızın mutlaka antrenmanı ziyaret etmesi gerekiyor. Takımın yanında olduklarını göstermeliyiz. Ayrıca Sivas’a Milletvekillerimiz, Başkanlarımız, Bürokratlarımız gitmeli ve takımı desteklemeliyiz. Taraftarımız Psikolojik bir destek ve motivasyon sağlar. Sivas’tan puanla döner, evimizde de en az 4 puan alarak ligde kalacağımıza inancım tam. Her maç final havası içinde herkes destek vermeliyiz.”

8 Milyon Dolar Kasa Kolaylığı

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Şan, yönetimin desteği hak ettiğini de sözlerine ekleyerek, “Ömer Korkmaz ve arkadaşları yönetime geldikten sonra gerçekten çok büyük çaba gösteriyor. 25 yıl Konyaspor camiasının içindeyim. 2011’de en son bu durumu yaşadık. 1. Lig’de transfer yasakları ve hacizlerin geldiği dönemdi. Bu arkadaşlar Konyaspor’un babayiğitleri demiştim. 8 milyon dolar üzerinde kasa kolaylığı sağladılar. Çok büyük bir riske girdiler. Prim borcu yok. Maç başları ve maaşlar iki ay geriden geliyor. Konyaspor, Süper Lig’de bu alanda belki de en iyi kulüpler arasındadır” ifadelerini kullandı