Konyaspor'un kamp programı büyük ölçüde belli oldu! Yıllar sonra köklü değişiklik

Konyaspor'un kamp programı büyük ölçüde belli oldu! Yıllar sonra köklü değişiklik
 Muhabir
Konyaspor'un 2024-2025 sezonu kamp programı büyük ölçüde netleşti! Yeşil-beyazlılarda yıllar sonra Erzurum yerine Kayseri bölgesi tercih edildi.

Konyaspor, 2024-2025 sezonu için 30 Haziran'da Kayacık'ta toplanmaya başlayacak. Konyaspor, 1 Temmuz'da sahaya inecek ve topbaşı yapacak. Bir hafta sürecek ilk etap çalışmalarında aynı zamanda sağlık kontrolleri de yapılacak.

Konyaspor, 9 Temmuz'da Kayseri'ye hareket etmeyi planlıyor. Son dönemde Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde kamp yapan ve yeni sezon için de fiyat teklifleri alan yeşil-beyazlı ekip, bu sezon farklı tercih yaptı.

Hem ulaşım masrafı hem de kamp noktasında daha uygun ücret nedeniyle Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi tercih edildi.

Sahip olduğu 2 futbol sahasının yanında 6 saha ve spor salonu eklenen Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, Konyaspor, Gaziantep FK ve Samsunspor'un yanı sıra Belçika temsilcilerinden Almere City ile birçok futbol takımının yaz kampına ev sahipliği yapacak.

Konyaspor, yıllar sonra yurt dışı kampı da yapmak istiyor. Yeşil-beyazlılar Kayseri kampının ardından uzun yıllar sonra yurt dışı kampı yapmış olacak. Bu noktada Slovenya'ya giden Konyasporlu yöneticiler birkaç farklı merkezden fiyat teklifi aldı ve görüşmeler yaptı.

Konyaspor, 3.etap çalışmaları için Slovenya'ya gitmek istiyor. Eğer yurt dışı kamp yapılmazsa üçüncü etap çalışmaları da yurt içinde yapılacak.

Konyaspor, Kayseri kampında hazırlık maçları da oynayacak