Volkan Ertetik'ten açıklama: Konya'yı en iyi şekilde temsil edeceğiz

Volkan Ertetik'ten açıklama: Konya'yı en iyi şekilde temsil edeceğiz
 Muhabir
TBL’ye yükselen Konya Büyükşehir Belediyespor, Genel Menajer Gökhan Yalçın ve Başantrenör Volkan Ertetik ile yeni sözleşme imzaladı. Üst lige yükselmenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Ertetik, Konya’yı en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

TBL’ye yükselen Konya Büyükşehir Belediyespor, Genel Menajer Gökhan Yalçın ve Başantrenör Volkan Ertetik ile yeni sözleşme imzaladı. Üst lige yükselmenin heyecanını yaşadıklarını kaydeden Ertetik, Konya’yı en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını söyledi

Önümüzdeki sezon Türkiye Sigorta Basketbol 1. Ligi’nde (TBL) mücadele edecek Konya Büyükşehir Belediyespor’da yeni sezon planlaması şekilleniyor. 2. Lig’de 2023-2024 sezonuna damgasını vuran ve mütevazi bütçesiyle üst lige yükselmeyi başaran sarı-siyahlı ekip TBL için kolları sıvadı.

Büyükşehir’de yeni sezon için antrenör ekibiyle yapılan görüşmeler sonucunda Genel Menajer Gökhan Yalçın ve Başantrenör Volkan Ertetik ile yola devam etme kararı alındı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Koyuncu’nun da katıldığı imza töreni sonrası duygularını paylaşan Ertetik, herkes için çok zorlu ve güzel bir sezonun geride kaldığını söyledi.

EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Haklı bir gurur yaşadıklarını ifade eden Ertetik, “Öncelikle değerli başkanımıza ve başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bize çok destek oldular. Konya olarak yeni sezonda Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edeceğiz. Yeni bir heyecan, yeni bir soluk. Bizim de yeni olacağımız bir lig. Büyükşehir Belediyespor olarak Konya’yı en iyi şekilde temsil edeceğimizi düşünüyorum. Bana güvenen başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıp alnımızın akıyla bu işten de çıkacağız” diye konuştu.

SALON NET DEĞİL

Büyükşehir’in yeni sezonda hangi salonda oynayacağı da bu ay içinde netleşecek.
İç saha maçlarının oynandığı Konya Teknik Üniversitesi Spor Salonu’nda bazı kriterlerin sağlanması gerekiyor. Salon seçenekleri arasında Selçuklu Belediyesi Spor Salonu, Karatay’daki 10 bin kişilik Spor ve Kongre Merkezi ile Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Salonu bulunuyor. Yönetim kurulu, yapacağı değerlendirmelerin ardından kararını verecek.

TRANSFERLER İÇİN BEKLİYORUZ

Koç Volkan Ertetik’in yanına mevcut asistan koçların yanı sıra TBL’yi bilen deneyimli bir antrenör de dahil olacak. Gelecek sezon bütçesi de önümüzdeki günlerde netleşecek. Transfer görüşmeleri ise haziran ayının ilk haftasında başlanacak. Sarı-siyahlı ekip, ligde play-off sürecinin tamamlanması, ligdeki bazı takımların geleceklerinin netleşmesi ile birlikte yabancı kuralı hakkında olası bir değişikliği bekliyor.

Bilindiği üzere Türkiye Basketbol Federasyonu, Basketbol Süper Ligi’nde 4+3 kuralını açıklamıştı. TBL’de ise şua an için bir değişiklik yaşanmadı. Süper Lig havuzunda yer alan birçok yerli isim yeni kuralın ardından TBL’ye inecek. Büyükşehir Belediyespor, kadrosuna iki yabancı ile birlikte birçok yerli isim dahil edecek. Mevcut kadrodan da 3-4 ismin gelecek sezonki kadroda da yer alması bekleniyor.