‘Konuşan Çizgiler’ karikatür sergisi açıldı

‘Konuşan Çizgiler’ karikatür sergisi açıldı
Yıllardır çizdiği karikatürlerle herkesin yüzünü güldüren gazeteci ve karikatürist Vedat Refayeli, karikatürlerini "Konuşan Çizgiler" sergisiyle sanatseverlerle buluşturdu.

İHA'nın haberine göre; Yıllardır çizdiği karikatürlerle herkesin yüzünü güldüren gazeteci ve karikatürist Vedat Refayeli, karikatürlerini "Konuşan Çizgiler" sergisiyle sanatseverlerle buluşturdu.

İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde 22-28 Aralık tarihleri arasında sergilenecek olan "Konuşan Çizgiler" sergisi geniş bir katılımla açıldı Vedat Refayeli tarafından açılan sergide gündeme dair konuların ele alındığı 70'e yakın eser sergileniyor.

"Karikatür atölyesi açacağız"

Pusula Gazetesi'nde son bir yılda çizdiği karikatürlerine yer veren Refayeli, katılım sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Açtığı sergide kendisini destekleyen herkese minnet duyduğunu ifade eden Vedat Refayeli, "Bu serginin önsözü Sevda Güneş'e aittir. Yaklaşık 5 yıldır Pusula Gazetesi'ne günlük karikatürler çiziyorum. Bugün sergimizde ise son bir yıldır yayınlanan karikatürleri açıyoruz. Önümüzdeki dönem Büyükşehir Belediyesi ile birlikte karikatür atölyesi açmaya planlıyoruz. Açacağımız atölye sayesinde yalnız kalmayacağım ve Erzurum o atölye ile karikatürle daha iyi tanışacak. Beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Açılışın ardından sergiyi gezen vatandaşlar karikatürleri inceleyerek serginin sahibi Vedat Refayeli ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmediler.

Kaynak:İHA