Konya’da Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler! 2 Şubat 2024 Beyaz Perde

Konya’da Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler! 2 Şubat 2024 Beyaz Perde
 Muhabir
Bu hafta 5 tanesi yerli toplamda 7 tane sinema filmi sinemaseverler ile buluşacak. Peki bu filmler hangileri? İşte detaylar...

Bu hafta da korku, komedi, animasyon, gerilim türlerinde birbirinden farklı 5 tanesi yerli 7 film vizyona girecek. Yerli ve yabancı türdeki filmler 2 Şubat Cuma günü sinemaseverler ile buluşacak.

SADIK AHMET

OYUNCULAR: TURGAY AYDIN, NUR FETTAHOĞLU, ERDAL BEŞİKÇİOĞLU

Sadık Ahmet, Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlük mücadelesinin lideri olan Doktor Sadık Ahmet'in hayat hikayesini konu ediyor. 1947 yılında Gümilcine’de doğan Sadık Ahmet, tıp eğitimini tamamlayarak doktor olur. Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin birçok hakkının devlet tarafından hiçe sayılması üzerine Dr. Sadık Ahmet, siyasi bir mücadeleye girişir.

Aşk Mevsimi

OYUNCULAR: DİLAN ÇİÇEK DENİZ, CEM YİĞİT ÜZÜMOGLU, DUYGU SARIŞIN

Yönetmen koltuğunda Murat Şeker’in oturduğu ‘Aşk Mevsimi’, gençlik yıllarındaki tutkulu aşkların zaman geçtikçe nasıl şekillendiğini gözler önüne seriliyor. Şirin ve Ali Yaman’ın hikayesi onlar henüz çok gençken Bozcaada’da başlar. Ancak geçen yılların ardından ilişkileri içinden çıkılmaz bir hal alır. Farklı zamanlarda aşk mevsimine kapılan Şirin ve Ali’nin hisleri bir türlü aynı anda gerçekleşmez. Aşk ve mutluluğun çelişkili yanlarının anlatıldığı filmin başrolünü Dilan Çiçek Deniz, Cem Yiğit Üzümoğlu, Duygu Sarışın paylaşıyor. Filmin senaryosunu ise Ali Tanrıverdi ile Murat Şeker birlikte kaleme alıyor.

EFSANE

OYUNCULAR: CENGİZ BOZKURT, CEMİLE CANYURT, SADİ CELİL CENGİZ

Ailesiyle birlikte Çorum'da yaşayan Sadık, binlerce yıllık bir aile geleneği olarak yoğurtçuluk yapmaktadır. Lezzeti ve şifasıyla bilinen yoğurtların sırrı, yoğurtları yapan ailenin en büyüğü olan Dede tarafından saklanır. Ancak bir yaz günü kar yağması her şeyi değiştirecektir. Efsaneye göre yaz günü kar yağarsa yoğurdun sırrı bir başkasına aktarılmalıdır aksi taktirde ailenin başına büyük bir felaket gelecektir. Dede bir an önce el vermek için Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm üyelerini bir araya toplamak ister. Buna Sadık'ın ailesiyle görüşmeyen ikiz kardeşi Özgür’de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür, dedelerinden el alıp yoğurdun sırrını öğrenebilmek için amansız bir mücadeleye girişir.

ÖĞRETMENLER ODASI

OYUNCULAR: LEONİE BENESCH, MİCHAEL KLAMMER, RAFAEL STACHOWİAK

Carla, bir matematik ve spor öğretmenidir ve sadece okulunda değil, genel olarak işinde de yenidir. Gelir gelmez orada hırsızlık olduğunu anlar. Şimdi bu durumla başa çıkabilirdi ama yapmak istemediği şey tam olarak buydu. Hala bozulmamış idealizmiyle araştırmaya başlar ve özellikle meslektaşları, ebeveynleri ve öğrencileri arasında bir anlayış eksikliği ile karşılaşır. Ayrıca asıl şüpheli, öğrencisi Oskar'ın annesidir. İşte o zaman Carla, idealinin gerçekle pek bağdaştırılamayacağını fark etmeye başlar.

ARGYLLE: GİZLİ CASUS

OYUNCULAR: BRYCE DALLAS HOWARD, SAM ROCKWELL, HENRY CAVİLL

Çok satan casus romanlarının münzevi yazarı olan Elly Conway için mutluluk evde bilgisayarı ve kedisi Alfie ile geçirdiği sessiz akşamlardır. Elly’nin kitaplarının başkahramanı olan gizli ajan Argyll ve onun küresel bir casus örgütünü çözme görevi ile ilgli kurgusal olayların gerçek hayatta bir örgütün eylemlerini yansıtmaya başlamasıyla, Elly’nin huzurlu akşamları son bulur. Kitabındaki kurgusal dünya ile gerçekler arasındaki çizgi bulanıklaştıkça Elly, katillerden önde olabilmek için dünyanın dört bir yanına giderek zamana karşı yarışır.

HANNAS 2

OYUNCULAR: OĞUZ ŞENOL, SİBEL ECENUR ÖZTÜRK, TAYFUN SAV

Hannas 2, ailelerinin evlenmelerine izin vermemesi üzerine kaçmaya karar veren bir çiftin yaşadıklarını konu ediyor. Ali ve Jale, ilişkilerini ailelerine açıkladıklarında beklenmedik bir tepki ile karşı karşıya kalırlar. Aileleri onların ilişkisine kesinlikle karşıdır. Ne olursa olsun birbirlerinden vazgeçmek istemeyen Ali ve Jale, şehir dışına kaçmaya karar verirler. Bir tanıdıklarının evinde kalan Ali ve Jale, burada paranormal olaylar yaşamaya başlar.

BARS

OYUNCULAR: GÖRKEM KASAL, MÜNİRCAN CİNDORUK, ALİ SEÇKİNER ALICI

Soyu tükenmiş olan Anadolu parsına dair bir iz bulmak isteyen zoolog olan Emre ve Veysel, bu amaçla Anadolu'da bir yolculuğa çıkar. Veysel, bu efsanevi varlığın insanların kaybedip aradıkları bir tarafı olduğuna inanırken Emre'nin amacı parsın yıllar boyunu çekilmemiş fotoğrafını çekmeyi başarabilmektir. Foto-kapan yerleştiren Emre ve Veysel, yakaladıkları görüntülerin parsa ait olduğunu kanıtlayamazlar. Bu sırada ikilinin dikkatini fotoğraf için konuştukları yetkililerin odalarında gördükleri pars tahnitleri çeker ve tedirgin olurlar.