A Milli Futbolcuların dilinde 'Konya' var!

A Milli Futbolcuların dilinde 'Konya' var!
A Milli Takım'ın oyuncularından Hakan Çalhanoğlu, Zeki Çelik, Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün, Cenk Tosun, İsmail Yüksek ve Uğurcan Çakır, maçın ardından TRT SPOR'a açıklama yaptı. Milliler Konya halkına teşekkür etti.

2024 Elemeleri D Grubu'nda Letonya'yı 4-0 yenen A Milli Takımımız, Almanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na katılmayı garantiledi.

A Milli Takım'ın oyuncularından Hakan Çalhanoğlu, Zeki Çelik, Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün, Cenk Tosun, İsmail Yüksek ve Uğurcan Çakır, maçın ardından TRT SPOR mikrofonlarına duygu ve düşüncelerini anlattı.

Hakan Çalhanoğlu: "Almanya'da ev sahibi olacağız"

Kaptan Hakan Çalhanoğlu, "Almanya'da ev sahibi olacağız. Ben oradan geldiğim için biliyorum, hissedebiliyorum. Sevindiğim nokta turnuvaya rahat katılmamız. Bu iyi bir takım olduğumuzu gösteriyor. Daha da iyi olabiliriz. Son bir haftada çok iyi çalıştık, bunu da sahada gördünüz. İnşallah ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz. Mutluyuz. Hırvatistan maçından iki gün sonra yine sahaya çıkmak kolay değildi. Vincenzo Montella, bizi çok iyi hazırladı. Kenetlendik, dışarıdan gelenleri dinlemedik ve kendi aramızda çözmeye çalıştık. Üçüncü kez Avrupa Şampiyonası'na gideceğim. Daha eksikler var, biz güçlü takımız. Çağlar, Ozan, Merih, Arda... Biz inandık ve asla pes etmedik. Sakin kalmaya çalıştık" şeklinde konuştu.

Zeki Çelik: "Hoca takıma güzel bir enerji getirdi"

Zeki Çelik maç sonrasında açıklamasında; "Çok mutluyum. Çok iyi hazırlandık ve iki maçı kazanmak için her şeyi yaptık. Hoca takıma güzel bir enerji getirdi. Hocanın dediklerini yapınca sonucu aldık." dedi.

Uğurcan Çakır: "Her maçta yardım etmeye çalışıyorum"

Kaleci Uğurcan Çakır: "Hırvatistan maçında çok iyiydik. O maç bize özgüven sağladı. Hocanın dediklerini yapmaya çalıştık. Takım arkadaşlarıma, hocalarıma, tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyorum. Oynadığım her maçta milli takıma yardım etmeye çalışıyorum. Bunu başardıysam ne mutlu bana. Aslında hocayla kısa bir kamp geçirdik ama hocanın gelişi havayı yukarı çekti." ifadelerini kullandı.

Kerem Aktürkoğlu: "Ülkemizin gençlerine inansınlar, sabretsinler"

Milli Takımın karşılaşmadaki 3. golünü kaydeden Kerem Aktürkoğlu ise "Konya'da müthiş bir atmosfer vardı. Ülkemize güzel bir gurur yaşatmak istiyoruz. Sadece oraya gitmek değil, orada güzel bir başarı sağlamak istiyoruz. Ülkemizin gençlerine inansınlar, sabretsinler. İnanıyorum ki güzel başarılar elde edeceğiz. Hoca bize iyi futbolcu olduğumuzu hatırlattı, özgüven aşıladı." dedi.

İsmail Yüksek: "Maçın kilidi sabırdı"

İsmail Yüksek de "Bu maçın kilidi sabırdı. Sabredip golü bulacağımızı biliyorduk. Avrupa Şampiyonası tüm ülkemize armağan olsun." diye konuştu.

Cenk Tosun: "Bugünü hayal ediyorduk"

Karşılaşmada 2 gol atan milli forvet Cenk Tosun ise "Bugünü hayal ediyorduk. Almanya'da o kadar Türk'ün yaşadığı bir yerde oynanacak turnuvaya gitmeyi başardık. Konya'da her şey çok yolunda gidiyor. Takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Herkesi kutlarım" yorumunu yaptı.

Yunus Akgün: "Montella geldiğinden beri çok iyi bir ortam yakaladık"

Maçın kilidini açan Yunus Akgün de "Herkesin ayağına sağlık. Konya halkına teşekkür ediyoruz. Sezon başından beri atıyorum faul oluyor, ofsayt oluyor. İkinci yarı gol atacağımı hissettim. Kerem Aktürkoğlu ile hayalini kuruyorduk, inşallah orada da kendimizi gösteririz. Montella geldiğinden beri çok iyi bir ortam yakaladık. Çok özel ve çok yetenekli bir grubuz. Hocamızın gelmesiyle aile ortamı sağladık. Böyle devam ettiği sürece başarı gelecektir" şeklinde konuştu.