Burak Yılmaz: Cesaretli oynayacağız

Burak Yılmaz: Cesaretli oynayacağız
Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, Fenerbahçe maçıyla ilgili konuştu. Yılmaz, ''Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz” dedi.

Fenerbahçe karşısında kendilerine yakışır bir oyun ortaya koyacaklarına inandığını belirten Burak Yılmaz, "Geçen haftaki 2 puanı almış olsaydık, şu an daha rahat konuşuyor olurduk. Şu an Fenerbahçe maçımız var, daha önümüzde 3 maçımız var. Hiçbir şey bitmedi. Fatih Karagümrük maçını kazansak da bitmiyordu. Onu bir kenara bırakıp kaçırdığımız gollerle alakalı çalışıp, analizlerimizi yapacağız. Hepsini yaptık da. Buna konsantre olmak istiyoruz. Geldiğimizden itibaren en büyük problemimiz, kaçan goller. Çok gol kaçırıyoruz, cömertçe harcıyoruz. Üstüne çok da çalışıyoruz ama ne yazık ki bunu aşamadık. Bundan sonraki maçlarda yakaladığımız pozisyonları değerlendirirsek çok daha rahat maçlar oynayacağımızı düşünüyorum. Fenerbahçe maçına gelince onların geçen hafta kaybettiği bir puan var ama onların ne kaybettikleri puan ne de şampiyonluk yarışında olmaları bizi ilgilendirmiyor. Eğer Kayserispor olmuyorsa kimin şampiyon olduğunun bizim için bir önemi, değeri yok. Korkmadan ayaklarımız yere basarak, Kayserispor’a yakışır bir şekilde oraya bir meydan okumaya gideceğiz. Fenerbahçe’ye, taraftarına saygımız sonsuz. Oldukları yarışta biraz geriye düştüler. Bizi ilgilendirmiyor. Kayserispor'un hedefleri doğrultusunda oraya kazanmaya gideceğiz” diye konuştu.

''Korkmadan, cesaretli oynayacağız''

Genç teknik direktör Burak Yılmaz açıklamasının devamında, “Korkmadan, cesaretli oynayacağız. Mağlup oluruz, berabere kalır ya da kazanırız, bunlar olacak. Üç ihtimalli bir oyun ama biz planımızı, programımızı kazanmak üzerine yapıyoruz. Kimseden de çekincemiz yok. Bu Fenerbahçe’yle değil de Galatasaray ya da Beşiktaş ile olsaydı biz yine kazanmaya gidecektik. Kayserispor'un kazanmak için oynadığı haftalar... Ben oyuncularıma inanıyor, güveniyorum. Hepimizin hedefi Kayserispor’u iyi yerlere getirmek. Bizim bir sözümüz var, onların bize bir sözü var. İnşallah önce biz sözümüzü tutacağız. Daha sonra da onların gereğini yapacağını düşünüyorum. Taraftarınıza çok teşekkür ederim. Son maçta da yağmura rağmen bizi çok iyi desteklediler” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Konya'nın Sesi