Efeler Ligi'nde şampiyon Halkbank

Efeler Ligi'nde şampiyon Halkbank
Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi final etabı üçüncü maçında Fenerbahçe Parolapara'yı 3-0 yenerek seride durumu 3-0 yapan Halkbank, 2023-2024 sezonunun şampiyonu oldu.

Ankara TVF Ziraat Bankkart Salonu'nda oynanan ve TRT SPOR Yıldız'dan canlı yayınlanan maça iyi başlayan ev sahibi Halkbank karşısında 4-0 geriye düşen Fenerbahçe Parolapara, karşılaşmayı molayla kesti. Etkili oyununu sürdüren başkent ekibi, ilk seti 25-19 kazandı. Mavi beyazlı ekip, ikinci sette de üstün oyununa devam etti ve ataklarını savunmakta zorlanan Fenerbahçe Parolapara karşısında seti 25-18 alarak durumu 2-0 yaptı. Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Halkbank, servis ve manşet sorunu yaşayan rakibi karşısında bu sette de etkili oldu. Halkbank, 3. seti de 25-19 önde bitirdi. Başkent ekibi, karşılaşmayı 3-0 kazanarak play-off final serisinde durumu 3-0'a getirdi ve 2023-2024 sezonunu şampiyon tamamladı. Bu sezon AXA Sigorta Kupa Voley'i de müzesine götüren Halkbank, ligde 10. kez şampiyon oldu.

Halkbank şampiyonluk kupasını aldı

Müsabakanın ardından düzenlenen törende mavi-beyazlı ekibin kaptanı Abdel Aziz Nimir'e kupayı Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ verdi. Bu arada final serisinin "en değerli oyuncusu" Halkbank'tan Nimir seçildi.

Kaynak:Konya'nın Sesi