Fenerbahçe, Süper Kupa'da sahadan çekildi

Fenerbahçe, Süper Kupa'da sahadan çekildi
Turkcell Süper Kupa mücadelesi tamamlanamadı. Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren maçta sarı-lacivertliler sahayı terk etti

Turkcell Süper Kupa mücadelesi tamamlanamadı. Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren maçta sarı-lacivertliler sahayı terk etti.

Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanan maçın ilk dakikasında Galatasaray, Icardi ile öne geçti. Bu golün ardından maça U19 yaş altı takımıyla çıkan sarı-lacivertliler sahadan çekildi ve soyunma odasına gitti.

Öte yandan Mauro Icardi, Fenerbahçeli oyuncuları sahayı terk ederken alkışladı.

Maça dair son kararı TFF verecek.

TFF'nin vereceği kararlarda şu ihtimaller bulunuyor;

Madde 22 - Hükmen Yenik Sayılmalar

a) Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 9 (dokuz) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi (Bu durumda müsabakaya devam edilmez.)

Madde 23 - Hükmen Mağlubiyet Sürecinde Uygulanacak usul ve sonuçlar

3) Bu talimatın 19. maddesi (Güvenlik nedeniyle müsabakaların tamamlanamaması maddesi) kapsamı dışında kalan hükmen mağlubiyet kararlarını vermeye Disiplin Kurulları yetkilidir.

4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir.

Madde 26 - Müsabaka Sonuçlarının Tescili

1) TFF tarafından düzenlenen veya izin verilen müsabakaların sonuçları, TFF tarafından tescil edilmeden geçerli sayılmaz.

3) TFF, Uluslararası Futbol Oyun Kuralları'nın öngördüğü süreç içerisinde herhangi bir nedenle tamamlanamayan müsabakaların sonuçlarını, müsabaka görevlilerinin raporlarına ve gerektiğinde yapılacak araştırmaya göre karara bağlar ve ilan eder.

Kaynak:Konya'nın Sesi