Gençlerbirliği'nden Arda Güler sitemi

Gençlerbirliği'nden Arda Güler sitemi
Gençlerbirliği'nde, altyapısından yetişen Arda Güler'in İspanya'nın Real Madrid takımında sergilediği performansa dair "farklı duygular" yaşanıyor.

Başkent ekibinde Niyazi Akdaş'ın istifa etmesinin ardından mart ayında yapılan genel kurulda başkanlığa seçilen Osman Sungur, Real Madrid forması giyen Arda Güler'in haklarının Fenerbahçe'ye devri, Gençlerbirliği'nin son durumu ve kırmızı-siyahlı kulübün hedeflerine ilişkin AA'ya değerlendirmelerde bulundu.

"Fenerbahçe seviniyor, biz ise kederleniyoruz. Arda Güler'ken biz neden kederliyiz?"

Teknik Direktörü Carlo Ancelotti'nin Real Madrid'in ligde oynadığı son maçlarda ilk 11'de görev verdiği Arda Güler’i Gençlerbirliği'nin, bir kez olsun A Takım forması giymeden İstanbul’a gönderdiğine dikkati çeken Osman Sungur, "Hadi sizden öncekiler yanlış yaptı, Arda Güler’i bir kez olsun A Takım forması giymeden İstanbul’a gönderdi. Siz neden adeta senet kırdırır gibi sözleşmeden doğan haklarınızdan vazgeçtiniz? Bakın Arda oynadıkça Fenerbahçe kazanıyor. Arda seviniyor, Fenerbahçe seviniyor, biz ise kederleniyoruz. Arda Güler'ken biz neden kederliyiz? 'Keşke' diyoruz şöyle olsaydı, böyle olsaydı, hem de kaç keşke var." diye konuştu.

Gençlerbirliği altyapısını en kısa sürede eski günlerine taşımanın "görevleri" olduğunu vurgulayan Sungur, "Ama söylediğim gibi Beştepe’de görev alan her teknik adam bunu bilmeli. Efendim işte çok gençler, yeterli değiller, biraz daha yetişmesi lazım, takımın iddiası, benim kariyerim... Hayır Gençlerbirliği’nde öncelik her zaman altyapıdır her zaman Gençlerbirliği’nin kimliğidir." ifadelerini kullandı.

Afrika atasözü: "Kaybetmem; ya kazanırım ya öğrenirim"

Kırmızı-siyahlı camianın karşısına play-off'a kalmış bir takımın başkanı olarak çıkamamanın üzüntüsünü yaşadığını aktaran Sungur, Tuzlaspor karşılaşmasının uzatma dakikalarında yedikleri gol sonucunda hedefe ulaşamadıklarını hatırlatarak "Ancak futbol 30 saniyede dünyaları da kazanabileceğiniz yahut her şeyden de olabileceğiniz bir yarış." dedi.

"Sezonun yükünü bu 30 saniyeye yükleyemeyiz." ifadesini kullanan Sungur, "Suçu yalnızca hakem hatasına da bağlamak istemiyorum, bu iş oraya kalmamalıydı. Ben bu özeleştiriyi yapıyorken herkesin, hakemlerden MHK'ye kadar ciddi öz eleştiri yapması gerekiyor." diye konuştu.

Kaynak:Anadolu Ajansı