Konya Büyükşehir'de koç Volkan Ertetik'ten önemli açıklamalar

Konya Büyükşehir'de koç Volkan Ertetik'ten önemli açıklamalar
 Muhabir
Konyaspor’un küme düşmesinin ardından Konya basketbolunda gözler Konya Büyükşehir Belediyespor’a çevrildi. Büyükşehir’de koç Volkan Ertetik, kritik maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Basketbol 2. Ligi’nde play-off yarı finaline yükselen Büyükşehir Belediyespor, TBL’ye yükselmek adına Nazilli Belediyesi ile karşılaşacak. 28 Nisan Pazar günü başlayacak seri öncesinde sarı-siyahlı ekipte büyük bir heyecan yaşanıyor. 1. Lig’e yükselmenin hesaplarını yapan temsilcimiz, kritik mücadelenin mesaisine yoğun bir tempoda devam ediyor.

Savunma, hücum ve konsantrasyon

Çeyrek final serisini değerlendiren koç Volkan Ertetik, “Ege Daçka’yı öncelikle canı gönülden tebrik ediyorum. Çok iyi takımlar. Bizi gerçekten çok zorladılar. Tamam mı, devam mı maçıydı. Oyuncularım çok inandılar. Maçın başından itibaren sertliğimizi koyarak bunu hissettirdik. İzmir’deki maçta savunma sertliğini yerince uygulayamadık ve 79 sayı yedik. İlk kez bu kadar sayı yedik ve aynı zamanda da ilk kez yenildik. Savunma takımı olduğumuzu konuştuk. Çok iyi savunma yaparak ve iyi konsantre olarak, aynı zamanda da akıllı hücum ederek kazanmasını bildik. Taraftarımızın desteği de çok önemli. Çok güzel bir atmosferde yarı finale yükseldik. İlk kez bu kadar dolmuştu” dedi.

Hikaye yazdık

Nazilli Belediyespor ile oynayacakları yarı final serisini değerlendiren 44 yaşındaki başarılı başantrenör, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarı finaldeyiz ve artık kazanan lige çıkıyor. Çok önemli bir virajdayız. Buraya kadar bir hikaye yazdık, bundan sonra da yazabilirsek baş kahramanları oyuncular olacak. Nazilli iyi ve yatırım yapan bir takım. Tecrübeli oyuncuları var. Ancak bu ligde kolay takım zaten yoktu. Normal sezonda da her maça final havası içinde çıkmıştık. 17’de 17’yi bu şekilde yaptık. Çıkıp elimizden gelen her şeyi vereceğiz. Bu seneki felsefemiz ve anahtarımız savunma. 60 sayının üstü çok zor yiyoruz. 70 sayının üstü yersek de kazanmak zorlaşıyor. Biz savunma takımıyız aynı sertliği bu seride de göstermemiz gerekiyor. Öncelikle ilk maçı kazanarak daha sonrasına hep birlikte bakacağız.”

Yönetime armağan ediyoruz

Volkan Ertetik, yarı finale yükseldikleri 79-61’lik galibiyeti yönetime de armağan ederek, “Yöneticilerimiz çok iyi. Basketbolu çok seviyor ve çok ilgililer. Buraya kadar getirmişken kaybetmek de istemiyorduk. Bir baskı da oluşmuştu, çünkü 17’de 17’den sonra takımın ne tepki vereceğini de hiç bilmiyordum. Çok iyi reaksiyon verdiler. Bu galibiyeti de yönetimimize armağan ediyoruz. İnşallah yarı finalde de en iyisini yapmaya çalışacağız” şeklinde görüş belirtti.

Konya basketbolu için çaba gösteriyoruz

Maçta Konyaspor taraftarının verdiği desteğe özel olarak teşekkür eden Volkan Ertetik, “Konyaspor taraftarına destekleri için teşekkür ediyoruz. Hepimiz Konya’nın takımıyız ve Konya basketbolu için çaba gösteriyoruz. Tüm Konyaspor taraftarını ve Konyalı basketbol severleri Nazilli maçımıza davet ediyoruz” diye konuştu.