Meramlı sporculardan Türkiye Şampiyonasında 12 madalya

Meramlı sporculardan Türkiye Şampiyonasında 12 madalya
Tüm HaberlerMeram Belediyespor’un genç yıldızları, 21-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilen Küçükler-Yıldızlar-Gençler Sanda ve Taolu Okullar arası Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonası’ndan da muhteşem sonuçlarla döndü.

Meram Belediyespor’un genç sporcuları, 21-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Sakarya’nın Serdivan ilçesinde gerçekleştirilen Küçükler-Yıldızlar-Gençler Sanda ve Taolu Okullararası Wushu Kung-fu Türkiye Şampiyonası’nda da rüzgar gibi estiler. Kulübün yıldızları, 3 bin 600 sanda ve 800 taolu sporcusunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda, dördü birincilik, biri ikincilik ve yedisi de üçüncülük olmak üzere toplam 12 madalya kazanarak bir büyük başarının daha altına imza attılar.

Şampiyonada madalya kazanan sporcuların isimleri, kategorileri ve aldıkları dereceler ise şöyle;

Zeynep Suennur Sergül - Sanda Genç B - 42 Kg’da 1.
Gözde Zeren Güldal - Sanda Genç B- 65 Kg’da 1.
Rümeysa Arıkoğlu - Sanda Genç B - 60 Kg’da 1.
Kamil Ünlü - Sanda Genç A- 45 Kg’da 1.
Kader Sakman - Sanda Genç A - 48 kg’da 3.
Saniye Ülkü Akkaş - Sanda Genç A- +65 kg’da 3.
Elanur Üçer - Sanda Yıldızlar- 39 Kg’da 3.
Halil İbrahim Mıdık - Sanda Genç A- 56 kg’da 2.
Defne Temur - Sanda Genç B- 56kg’da 3.
Sacide Karakök - Sanda Genç B- +56kg’da 3.
Burcu Nisa Coşar - Sanda Genç B- 52 Kg’da 3.
Ayşenur Öcal - Sanda Genç A- 42 Kilo’da 3.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Türkiye Şampiyonası’ndan başarıyla dönen kulüp sporcularını, antrenörlerini ve kulüp yöneticilerini tebrik etti. Sporcuların aldıkları madalyalarla kendilerine bir kez daha gurur yaşattıklarını ifade eden Başkan Kavuş, “Gün geçmiyor ki sporcularımızın bir başarı haberi almayalım. Meram gençliğinin her başarısıyla geleceğimize daha da umutla bakıyoruz. Rabbim başarılarının artarak devam etmesini nasip etsin” diye konuştu.

Kaynak:Konya'nın Sesi