Trabzonspor'un Muhammed Cham ısrarı

Trabzonspor'un Muhammed Cham ısrarı
Transfer çalışmalarının sürdüren Trabzonspor'da, Muhammed Cham ısrarı sürüyor. 23 yaşındaki Avusturyalı yıldızla el sıkışan yönetim, Cham'ın Kulübü Clermont'a yaptığı teklifi güncelledi.

Trabzonspor kulübü, uzun süredir peşinde olduğu Muhammed Cham'in transferi için yeni bir hamle yaptı. Avusturyalı oyucuyla anlaşan yönetim, kulübü Clermont'u ikna etme konusunda başarıya ulaşamamıştı. Clermont'un, Cham için bonservis pazarlığına 10 milyon eurodan başlaması uzlaşma zemini yaratmamıştı. Başarılı oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Trabzonspor, yaklaşık 4 milyon euroluk bonservis bedeli içeren teklifini; sonraki satıştan pay ve ödeme planında birtakım değişiklikler yaparak güncelledi.

Clermont'tan henüz beklenen yanıtın gelmediği; ancak hem oyuncunun tutumu hem de teklifte yapılan değişikliklerin Clermont'un bu transfere onay verme ihtimalini artırdığı öğrenildi. Asıl mevkisi 10 numara olan ama 8 numara ve kanatlarda da görev yapabilen Muhammed Cham, bu sezon Clermont'un hem en çok gol atan hem de en çok asist yapan oyuncusu olmuştu. 23 yaşındaki futbolcu, bu sezon Ligue 1'de çıktığı 33 maçta 8 gol ve 4 asistlik performans gösterse de takımının bir alt lige düşmesine engel olamamıştı.

Kaynak:Konya'nın Sesi