Aksaray Belediyesi ücretsiz konaklama sağlayacak!

Aksaray Belediyesi ücretsiz konaklama sağlayacak!
 Muhabir
Aksaray'da kısa süre önce yapımına başlanılan Hasta Yakını Konuk Evi projesi hız kesmeden devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in öncülüğünde yapımına başlanılan ve sosyal tesis projeleri kapsamında olan Hasta Yakını Konuk Evi projesinde inşaat çalışmaları hızla ilerliyor.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında inşaatı devam eden Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi 2 Bin 935 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 2 kattan oluşacak olan yeni tesisin içerisinde 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunuyor. Vatandaşların barınma ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonunun yapımı devam ediyor. İnşaat çalışmalarının hızla ilerlediği proje kapsamında Külliye inşaatında da çalışmalar yapılıyor. Kaba inşaatında betonarme çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı tesisin kısa zaman içerisinde hayata geçirilmesi için çalışmalara aralıksız devam ediliyor.

2023-10-253u0k5o3f-001.jpg

"ÜCRETSİZ BARINMA OLANAĞI SAĞLIYORUZ"

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer projeye ilişkin yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.” Sağlık hizmeti alabilmek için çevre il, ilçe, köy ve kasabalarımızdan birçok vatandaşımız Aksaray’a geliyor. Bazı hasta ve yakını uzun süren tedavi sürecinde barınma ihtiyacı duyuyor. Biz de bu ihtiyaca cevap vermek için il dışından gelip tedavi görmekte olan ve konaklama sıkıntısı çeken hasta ve yakınlarına ücretsiz barınma olanağı sağlıyoruz.

2023-10-25uzauhh1a.jpg

Hasta Yakını Konuk Evi ile birlikte aynı anda Külliye projemizi hayata geçireceğiz. Kısa süre sonra bitirmeyi hedeflediğimiz Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliyesi şehrimize hayırlı olsun” dedi.

- Nurseda İnan

Etiketler: Aksaray Haber, Aksaray Haberleri, Aksaray Belediyesi, Evren Dinçer, Aksaray Son Dakika

Kaynak:Konya'nın Sesi