Aksaraylılar müjde! Şehrin oksijen kaynağı açılışa hazırlanıyor!

Aksaraylılar müjde! Şehrin oksijen kaynağı açılışa hazırlanıyor!
 Muhabir
Aksaray’ın yeşil alan varlığına önemli katkı sağlayacak Kalanlar millet bahçesi şehre nefes aldıracak.

Aksaray’ın yeşil alan varlığına önemli katkı sağlayacak Kalanlar millet bahçesi şehre nefes aldıracak. 42 Bin metrekare alan üzerine projelendirilen kalanlar millet bahçesinde mevcut ağaçların yanı sıra yeni yetişmiş ağaçlar ve çeşitli süs bitkileri dikildi.

Yaklaşık 15 bin adet fidanın ve süs bitkisinin toprakla buluştuğu millet bahçesi yürüyüş yolları, oyun alanları, spor alanları, bisiklet yolları, kamelyaları ve millet kıraathanesi ile vatandaşların cazibe noktası olacak.

Projede yapılan son çalışmaları yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehrin en büyük millet bahçesinin Aksaray’a çok yakışacağını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

“Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefi doğrultusunda başlattığımız kalanlar millet bahçemizi tamamladık.

Kılıçarslan parkımızın da yükünü alacak kalanlar millet bahçesi muhteşem doğası ve tarihi dokusuyla vatandaşların aileleri ile birlikte verimli vakit geçirebilecekleri bir alan olacak” dedi.

Aksaray’ın yeşil alan varlığını artıran projelere imza atan, şehre yeniden yeşil Aksaray kimliği kazandırmak adına birçok çalışma gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in Şehre yakın bir konumda projelendirilen kalanlar millet bahçesinin hizmete girmesiyle birlikte vatandaşların doğa ile baş başa, aileleri ile vakit geçirebilecekleri bir alan kazandırılmış olacak.

- Nurseda İnan

Kaynak:Konya'nın Sesi