Yola Çıkacaklar Dikkat! İklim Değiştiren Tünel Yine Kapatıldı!

Yola Çıkacaklar Dikkat! İklim Değiştiren Tünel Yine Kapatıldı!
 Muhabir
12 Şubat Pazartesi günü kara yollarının Konya istikametindeki yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen yolları…

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden bildirilen bakım onarım çalışmaları ve kapalı olan yolların hangi saatlerde trafiğe kapatılacağı açıklandı.

Kamuoyunda iklim değiştiren tünel olarak bilinen ve Antalya'yı Konya'ya bağlayan Demirkapı Tüneli bakım ve onarım çalışması nedeniyle tekrar kapatıldı.

İşte 12 Şubat Pazartesi günü kara yollarının Konya istikametindeki yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen yolları…

Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikameti sağ tüpü bakım onarım çalışmaları nedeniyle kapatılmış olup, ulaşım servis yolundan sürdürülüyor.

Konya dışında bakım ve onarım yapılan diğer yollar ise şöyle:

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, İzmir-Aydın Otoyolu'nun 1-4. kilometrelerindeki Aydın Şehir Hastanesi bağlantı yolu otoyol kesişim köprüsü çalışması nedeniyle İzmir-Aydın istikameti trafiğe kapatıldı. Bu bölgede ulaşıma Aydın-İzmir istikametinden iki yönlü izin veriliyor.

Bozüyük-Eskişehir-Ankara yolunun 27-28. kilometrelerindeki Kartal alt geçidinde bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle alt geçidin Eskişehir-Bursa istikametinde 3 şeritli yolun bir şeridi (çalışmaya göre 2 şerit) trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sürdürülüyor.

TAG Otoyolu'nun Narlı-Gaziantep Batı kavşakları 7-8. kilometrelerindeki Gaziantep Batı Alın Gişesi (SGS) yapım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılmış olup, ulaşım Gaziantep istikametinden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Kayseri-Pınarbaşı yolunun 72-74. kilometrelerindeki (Bahçecik mevkisi) heyelan nedeniyle Pınarbaşı istikameti trafiğe kapandı. Bu bölgede ulaşıma Kayseri istikametinden iki yönlü izin veriliyor.

Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 0-74. kilometrelerinde muhtelif kesimlerde oto korkuluk yapım çalışması dolayısıyla her iki yönde ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

Bingöl-Genç-Diyarbakır yolunun 18-32. kilometrelerinde muhtelif kesimlerde yol yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Mudanya-Gemlik yolunun 19-25. kilometrelerinde köprülü kavşak yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım servis yolundan gerçekleştiriliyor.

Kastamonu-Tosya yolunun 27-29. kilometrelerinde Keçidere Köprüsü ve yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

-Büşra GÜLTAŞ