Aşçılar patlıcanı böyle hazırlıyorlar asla kararma sorunu olmuyor! Evde yaparken deneyin

Aşçılar patlıcanı böyle hazırlıyorlar asla kararma sorunu olmuyor! Evde yaparken deneyin
Bu pratik yöntemleri evde patlıcan yemekleri yaparken deneyerek, lezzetli ve göz alıcı yemekler hazırlayabilirsiniz.

Patlıcanın kararmasını engellemenin püf noktaları aşçılar tarafından sıkça uygulanan yöntemler arasında yer alıyor. Evde yemek yaparken patlıcanı hazırlarken kararma sorunuyla karşılaşmamak için uygulayabileceğiniz pratik yöntemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Envai çeşit yemek çıkarabileceğimiz patlıcana sofralarmızdan sıklıkla yer veriyoruz. Her çeşit yemeğe, salataya ana malzeme olabilecek sebzenin en büyük sorunu ise acı tadı. Manavdan, pazardan seçerken acısına denk gelmeme ihtimalimiz gerçekten düşük. Madem öyle biz de bu işi kökünden çözelim istedik ve senelerdir yapılan yanlışa parmak basmaya karar verdik.

maxresdefault.jpg

Patlıcanı pişirmeden önce uygulanan ilk yöntem sebzeyi soyup bol tuzlu suya basmak. Bu işlemin ardından suyun rengi kahverengiye dönüşür ama yine de etkisizdir. Patlıcanları sudan süzdükten sonra maksimum 5 dakika içerisinde kararmaya başlayacaktır.

Doğru sandığımız bu yöntem aslında patlıcanın acı tadını da almaya yetmiyor. Lezzetli patlıcan yemek için yapmamız gereken şey ise çok basit: Sebzeyi sekerlemek!

İsteğinize göre doğradığınız patlıcanları temiz bir bezin üzerine serin. Bir avuç toz şekeri patlıcanların üzerine eşit miktarda serpin. Bu basit uygulamanın ardından patlıcanın acı tadı ortadan kalkıyor. Aynı zamanda renk değişimini de ortadan kaldırmış olacaksınız.

Kaynak:Haber Merkezi