Bulaşık makinesinde turşu yapmanın en kolay yolu. Bilmeyen kişi sayısı çok fazla

Bulaşık makinesinde turşu yapmanın en kolay yolu. Bilmeyen kişi sayısı çok fazla
Bulaşık makinesinde turşu yapmak, evde pratik bir şekilde turşu yapmak isteyenler için oldukça ilginç bir yöntem olabilir

Ancak bu yöntem hakkında bilgi sahibi olmayan kişi sayısı oldukça fazladır. Şimdi sizlerle , bulaşık makinesinde turşu yapmanın en kolay yolu hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız

Kış aylarında sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alan turşular yapımları zaman alan yiyeceklerdir. Ancak her ne kadar zaman alıyor olsa da yaz aylarında yapılmadan geçilmez.

Doğal ve sağlıklı turşu tüketmek isteyenler hazır turşu almak yerine evde yeterli vakit ayırarak kendileri hazırlarlar. Siz de turşuyu çok seviyor ama olması için gereken vaktin fazla olduğunu düşünüyorsanız bu yöntem tam size göre.

Bulaşık makinesine atacağınız turşular o kadar kısa sürede olacak ki istediğiniz her an beklemenize gerek kalmadan sofralarınızı şenlendirmeye devam edecek.

Aylarca beklemeye son…

Ensonhaber.com'un haberine göre; Söz konusu olan yöntem biraz şaşırtıcı gibi görülse de aslında oldukça yaygın olarak uygulanıyor. Bulaşık makinesinde yapacağınız bu yöntem sayesinde turşunuzun günlerce beklemesine de gerek kalmayacak.

maxresdefault-003.jpg

Bulaşık makinesinde turşu yapmak ise oldukça basit. İlk olarak standart turşu yapımında olduğu gibi malzemeleri hazırlayıp kavanozlara malzemeleri yerleştirmeniz ve kapağını sıkıca kapatmanız gerekiyor.

Bu aşamalar bittikten sonra kavanozunuzu boş olan bulaşık makine yerleştirin ve herhangi bir deterjan ya da parlatıcı gibi farklı kimyasal bir ürün koymadan yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Yıkama tamamlandığında kavanozları hemen çıkartmayın ve sıcaklık oda sıcaklığına gelinceye kadar bekleyip çıkartın.

Bir yıkama sonrasında hazır olan turşularınızı dilerseniz hemen dilerseniz de birkaç gün buzdolabında dinlendikten sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

Kaynak:Haber Merkezi