Canan Karatay en faydalı besin demişti. Hasadı başladı tüm yurda gönderilecek

Canan Karatay en faydalı besin demişti. Hasadı başladı tüm yurda gönderilecek
Canan Karatay'ın en sağlıklı besin dediği cevizin hasadına başlandı. Kırklareli'nin dikim alanları her geçen gün artan ve ekonomik anlamda oldukça önemli bir yere sahip olan ceviz bahçelerinde hasat işlemleri tüm hızıyla sürüyor.

İhlas Haber Ajansı'nın aktardığı habere göre; Kırklareli'nde ceviz bahçelerindeki hasat çalışmaları devam ediyor.

Kırklareli'nin dikim alanları her geçen gün artan ve ekonomik anlamda oldukça önemli bir yere sahip olan ceviz bahçelerinde hasat işlemleri devam ediyor. Vize ilçesine bağlı Okçular köyünde bulunan Erhan Kuşoğlu'na ait arazide yapılan ceviz hasadına, İlçe Müdürü Zeynep Şeyda Gürsu ve teknik personeli katıldı.

Silkelenerek ağaç dibine dökülen cevizler, kadın çalışanlar tarafından bin bir emekle seri bir şekilde toplandı. Arazi sahibi Kuşoğlu yapılan hasat, ceviz soyma ve kurutma işlemleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Mevsimin kurak olmasına rağmen oldukça verimli bir hasat dönemi geçirdiğini hatırlatan Kuşoğlu, ilçenin büyük iç pazar alanlarına yakın olmasının ürün satış sürecini kolaylaştırdığını belirtti.

CEVİZİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Canan Karatay tarafından önerilen besinler arasında ''ceviz'' ilk sırada yer alıyor. Karatay'a göre ceviz beyne direkt etki eden besinler arasında yer alıyor.

İçerisinde bulunan omega-3 yağ asitleri, protein, lif, vitaminler ve mineraller sayesinde kalp sağlığından beyin fonksiyonlarına kadar birçok alanda olumlu etkileri vardır. Ayrıca cevizlerin antioksidan özellikleri de bağışıklık sistemini güçlendirir ve kanser riskini azaltır. Tüm bu faydaları düşünerek, günlük beslenme programınıza cevizleri eklemeniz önerilir.