Piyasaları bilen uzman isimden otomobil fiyatlarıyla ilgili uyarı! Temmuz'dan sonra

Piyasaları bilen uzman isimden otomobil fiyatlarıyla ilgili uyarı! Temmuz'dan sonra
Otomobil endüstrisindeki uzmanlar, Temmuz ayından itibaren otomobil fiyatlarıyla ilgili şaşırtan bir değerlendirmede bulundular.

Otomobil alımı konusunda karar verirken, fiyatların yanı sıra diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak, sağlıklı bir tercih yapmanıza yardımcı olabilir. Uzman isimler otomobil piyasasıyla ilgili olarak Temmuz ayına dikkat çektiler!

Autorola Türkiye Genel Müdürü Aslı Göker, "Üreticiler Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında ellerindeki stokları eritmek zorunda kalacaklar. Temmuz’a kadar tüketici uygun fiyatlı sıfır aracı tercih edebilecek" dedi.

Bloomberg HT’ye konuk olan Göker 2024 yılına ilişkin öngörülerini paylaştı. Aslı Göker, 2024’te globalde sıfır araçta yüzde 3-4, ikinci elde ise yüzde 1-2 oranında büyüme bekliyor.

Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan Avrupa Mutabakatı’nın önemine de değinen Göker “Bu, sıfır kilometre araçlarda güvenlik tedbirleri ve teknolojileri olmayan araçların artık satılamaması anlamına geliyor.

Dolayısı ile hemen hemen tüm üreticiler Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında ellerindeki stokları eritmek zorunda kalacaklar.

55-ck2a-jpg.webp

Bu noktada sıfır araç pazarının aşağı giden trendinin, bu 3 ayda üretici markaların alacağı aksiyonlardan dolayı biraz daha yukarı doğru yükselebileceğini düşünüyorum.

Bu mutabakat çerçevesinde Temmuz’a kadar tüketici uygun fiyatlı sıfır aracı tercih edebilecek. Tabii ki bu ikinci el pazarına negatif yansıyacak” dedi.

Göker, 7 Temmuz’dan sonra ise sıfır araç fiyatlarının yükselmesini beklediklerini belirtti.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi