Şirin Payzın'ın yeni adresi: Ani bir kararla Halk TV'den ayrılmıştı

Şirin Payzın'ın yeni adresi: Ani bir kararla Halk TV'den ayrılmıştı
Şirin Payzın'ın apar topar Halk TV'ye veda etmesi sevenlerini çok üzmüştü. Şirin Payzın hangi kanalda ekran karşısına çıkacak?

Ünlü sunucu Şirin Payzın, Halk TV'ye veda etti. Apar topar ekrana veda eden Şirin Payzın'ın Sözcü TV veya Ekol TV'ye geçeceği öne sürüldü. Şirin Payzın ise bu iddiaya henüz yanıt vermedi.

irin-payzin-kimdir-sirin-payzin-kac-yasinda-ne-is-yapiyor.webp

VEDA AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ?

Öte yandan Şirin Payzın, Halk TV'ye yaptığı veda açıklamasında da dikkat çeken ifadeler kullanmıştı ve şunları söylemişti.

sirin-payzin-631eb4.jpg

"Bir ayrılma haberi ve teşekkür. Sözüm Var’ı birlikte hazırladığım, sunduğum dostum, yol arkadaşım, Barış Terkoğlu’na, sessiz kahraman sevgili editörüm Erdal Aktaş’a, Sözüm Var’ı birlikte yarattık 20 senelik can dostum Emin Çapa’ya güzelliği, neşesi ama en önemlisi müthiş haberciliğiyle bize güç katan Seyhan Avşar’a, sırtımı her zaman dayadığım dünyanın en şahane yönetmeni Murat Erdoğan’a, az süre çalıştım ama çok mutlu çalıştım daha çok görüşeceğiz dediğim programlar koordinatörümüz sevgili Kürşat Oğuz’a ve Halktv haber merkezinin pırıl pırıl habercilerine, teknik ekibe, kameramanlarımıza çok teşekkür ederim. Seyircilerimize bizi hep destekledikleri, konuklarımıza vakit ayırdıkları için minnettarım. Sözüm Var bitti ama söz bitmez."

ŞİRİN PAYZIN KİMDİR?

Şirin Payzın, 1968 senesinde İstanbul‘da dünyaya geldi. Kırım göçmeni olan Babası Nizam Payzın gazeteci olmasından dolayı Ankara‘da yaşadılar.

Payzın, Lise yıllarında tiyatro ile ilgilendi. 1987 senesinde Üniversite için Fransa‘ya gitti, o yıllarda babasının vefatı üzere Türkiye'ye geri döndü.

Yarım dönem İstanbul Üniversitesi Filoloji Bölümü'nde okuduktan sonra Bilkent Üniversitesine geçen Payzın, Sanat Tarihi ve İşletme okudu. Sonra da Üniversite eğitimini New York‘da New York Üniversitesi‘nde tamamladı.

new-project-2020-12-15t135313-995.jpg

Şirin Payzın okuldan mezun olduktan sonra Birleşmiş Milletler‘deki Daimi Temsilciliğimiz’de çalışmaya başladı. Televizyonculuk kariyerine ise New York‘dan İstanbul‘a geldikten sonra Show TV‘de başladı.

1994-99 yılları arasında ATV'de diplomasi muhabirliği yaptı. ATV ve Sabah Gazetesi adına gittiği yurt dışındaki pek çok haber sırasında devlet başkanlarıyla özel röportajlar gerçekleştirdi. 1997 senesinde Libya Lideri Muammer Kaddafi ile yaptığı özel röportajla Türkiye Gazeteciler CemiyetiYılın Röportajı” ödülünü kazandı.

CNN TÜRK’ün kurulduğu 1999 senesinde kıdemli diplomasi muhabiri olarak göreve başlayan Payzın, 2003-06 arası Yeni Gün hafta sonu programını, 2006-07 sezonunda sabah kuşağını, 2007-09 arası Ana Haber bültenini sundu.

Halen CNN TÜRK kadrosunda çalışan Payzın iyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Kaynak:Haber Merkezi