Yorgandaki sarı lekeler nasıl çıkar? İşte yorganlarınızı kar beyaz yapacak yöntem

Yorgandaki sarı lekeler nasıl çıkar? İşte yorganlarınızı kar beyaz yapacak yöntem
Yorgandaki sarı lekeleri yok etmenizi sağlayacak yöntem. Bu yöntemler sayesinde yorganda sarı lekeler kalmıyor

Yorganlarınızın üzerindeki sarı lekeleri çıkarmak için birkaç pratik yöntem bulunmaktadır.

Yılların birikimiyle oluşan bu lekeler, yorganlarınızın görünümünü kötüleştirebilir ve hijyenik olmayan bir izlenim bırakabilir.

Bu nedenle, yorganlarınızı kar beyazına döndürecek etkili yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yorganlarınızın temizliği ve bakımı, sağlığınızı korumak adına oldukça önemlidir. Yataklarımızda zamanla oluşan sarı lekeler, genellikle ter ve vücut yağlarının birikmesi sonucu ortaya çıkar. Bu lekelerin temizlenmesi, yatağınızın hijyenini korumanın yanı sıra, uzun ömürlü olmasını da sağlar.

Yorganınızdaki sarı lekeleri temizlemenin en etkili yolu, doğal ve evde bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğiniz bir temizlik yöntemi uygulamaktır. İşte size yorganlarınızı temizlemenizi sağlayacak basit bir yöntem:

maxresdefault-001.jpg

ELYAF YORGANDAKİ SARI LEKELER NASIL ÇIKARTILIR?

Yorganlardaki sarı lekelerden kurtulmak istiyorsanız birkaç yöntemi deneyebilirsiniz.

1. Kocaman bir leğenin içine elyaf yorganı yerleştirin. İçine sıcak su doldurup beyaz sabunla sarı lekelerin olduğu yerleri çitileyin. Arından ayaklarınızda çitilediğiniz yerleri bastırın. Üzerine biraz beyaz sirke dökün ayaklarınızla çitilemeye devam edin. Arından soğuk su döküp bir plastik sandalyenin üzerine alın süzülmesini bekleyin.

2. Elyaf yorganı üzerine bulaşık parlatıcısı dökün. Yorganı ayaklarınızla çitilerken ılık su dökün. Suyu döktükçe çitilemeye devam edin. Akabinde durulayıp suyunun boşalması için bir yere bırakın.

3. Tuz ya da soda tozu elyaf yorgan yıkamada oldukça etkilidir. Elyaf içindeki pamuğa zarar vermeden yıkanmasını sağlar. Soda elyaf pamuğuna yerleşmiş akarları temizler.

Bu yöntemle yorganınızdaki sarı lekelerden kurtulabilir ve yatağınızın hijyenini sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Aksam.com.tr, Gazetepencere.com

Kaynak:Haber Merkezi