Depremzedelerin yarası sarılıyor! Konya’dan 8 Tır Çeyiz Yardımı!

Depremzedelerin yarası sarılıyor! Konya’dan 8 Tır Çeyiz Yardımı!
Konya İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Konya Şubesi ile Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı işbirliğiyle hazırlanan 8 tır çeyiz yardımı Konya’dan dualarla Karamanmaraş’a uğurlandı.

Mehir Vakfı Konya İl Temsilcisi Abdullah Şafak, iyilik yolunda Konya’nın her zaman öncü olduğunu dile getirerek hayırseverlerimize, maddi ve manevi katkı sağlayan bu işe omuz veren herkese teşekkür etti.

whatsapp-image-2024-05-18-at-13-28-58-001.jpeg

İl Müftüsü ve TDV Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ali Öge yaptığı konuşmada, "kardeşlik köprümüzü pekiştirmek için, depremde, hayalleri yıkılan gençlerimizin yanlarında olduklarımızı bir kez daha hissettirmek için Konya’dan Karamanmaraş’a yardım tırı uğurlama programında birlikteyiz. Kardeşlik ihtiyaç sahiplerine ulaşmaktır. Nimetlerin şükrü paylaşmakla artar. 8 tır çeyiz yardımı ile Hatay’dan sonra Karamanmaraş’ta hayalleri depremle beraber enkaz altında kalan 100 nişanlı çiftimizin yanında oluyoruz. Yolun iyilik olsun diyoruz. TDV Konya Şubesi, Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı işbirliği içerisinde 8 tırlık çeyiz yardımı konvoyunu inşallah Kahramanmaraş'a ulaştıracağız" dedi.

whatsapp-image-2024-05-18-at-13-28-57-003.jpeg

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem nedeniyle evlenemeyen Kahramanmaraşlı nişanlı çiftler için hazırlanan 8 tır yardım malzemesi Konya İl Müftü Yardımcısı Kuddusi Uysal’ın yaptığı duanın ardından yola çıktı.

Kaynak:Haber Merkezi