Hat Sanatında Makili sergisi açıldı

Hat Sanatında Makili sergisi açıldı
18 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında “Hat Sanatında Makili” sergi açılışı Vali Vahdettin Özkan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Mevlâna Müzesinde gerçekleştirilen açılış törenine Vali Özkan’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Aydın Erdoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Müze Müdürü Naci Bakırcı, Konya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Gülgün Atalay, KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Öksüz katıldı. Açılış öncesinde konuşan Vali Özkan; “Hattat Hüseyin Öksüz hocamız memleketimiz ve ülkemiz açısından geleneksel değerlerimizin gençlerimize aktarılması yönünde büyük bir şans, kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

whatsapp-image-2024-05-20-at-15-40-03-1.jpeg

Müzeler haftasının önemine değinen Vali Özkan; “Müzeler haftası tarihimizin, değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması yönünde önemli. Müzeler, dünyada olduğu gibi Anadolu’daki değerlerimizin gelecek nesillere aktarılması yönünde önemli bir kurum. Müzecilik faaliyeti kapsamında bu tür sergiler sadece bir hafta değil her gün bu tarih şuurunu yaşamaya vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

whatsapp-image-2024-05-20-at-15-40-02.jpeg

Açılışın ardından Vali Özkan ve katılımcılar hat sanatı ile yapılan tabloları inceleyerek Öğretim Görevlisi Hattat Raziye Yılmaz’dan bilgi aldı.

Kaynak:Haber Merkezi