Konya Valiliğinden Kritik Uyarı: 10 Gün Boyunca O Bölgelere Yaklaşmayın! Tehlike Saçıyor…

Konya Valiliğinden Kritik Uyarı: 10 Gün Boyunca O Bölgelere Yaklaşmayın! Tehlike Saçıyor…
 Muhabir
Devlet Demiryolu İşletmesi Genel Müdürlüğü, 22.04.2024- 26.04.2024 tarihleri arasında Afyon Aliçetinkaya Gar - Konya YHT Gar arası gar, istasyon ve saydinglerde otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağını açıkladı.

Konya Valiliği vatandaşları, insan ve hayvan sağlığına zararlı olabileceği gerekçesiyle on gün boyunca ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları hususunda uyardı.

Devlet Demiryolu İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama;

“22.04.2024 — 26.04.2024 tarihleri arasında Afyon Aliçetinkaya Gar - Konya YHT Gar arası gar, istasyon ve saydinglerde otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıması sebebiyle tehlike oluşturmaktadır. Belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir. Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca; vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı ve arıcılık faaliyetlerinde bulunmamaları önemle duyurulur.

İLAÇLAMA TARİHLERİ VE GÜZERGÂHI

22.04.2024 — 26.04.2024 tarihleri arasında Afyon Aliçetinkaya, Çay, Sultandağı, Kavaklı, Gölçayır, Akşehir, Gözpınarı, Argıthan, Reşadiye, Çavuşçugöl, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, Meydan, Pınarbaşı, Horozluhan, Konya YHT Gar arası (Afyonkarahisar ve Konya İl sınırları) gar ve istasyonları arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

-Büşra GÜLTAŞ