Konya'da 23 Nisan’da Valilik Makamı Çocuklara Devredildi

Konya'da 23 Nisan’da Valilik Makamı Çocuklara Devredildi
Konya Valisi Vahdettin Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu Meram İlçesi İhsan Özkaşıkçı İlkokulu 3. Sınıf Öğrencisi Seyit Mehmet Eker ve Havin Mircan Güçlü’ye devretti.

Seyit Mehmet Eker yaptığı konuşmada; “Tüm dünya milletlerinin tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluş destanına sahip olan Türk çocukları olarak bu gururu bize yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve bu cennet vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yine arkadaşlarım adına tüm dünya çocuklarını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor barış mutluluk ve neşe dolu günler diliyorum. Sayın Valim; sizin gibi örnek büyüklerimizin yolunda ilerleyerek yurdumuz için çok çalışacağız.” dedi.

whatsapp-image-2024-04-23-at-15-55-48.jpeg

Daha sonra Vali Seyit Mehmet Eker, Konya İl Sağlık Müdürünü arayarak Konya’daki hastanelerde çocuklara ve öğrencilere daha hızlı hizmet verilmesi talimatını verdi.

Vali Havin Mircan Güçlü ise Meram’da belediye tarafından yapılan hizmetler hakkında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’tan bilgi alarak; ağaç, park ve çocukların vakit geçirebileceği oyun alanı sayılarının artırılması talimatını verdi.

Vali Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Vahdettin Özkan, öğrencilerin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Kaynak:Haber Merkezi