Konya'da yerel seçimin startı verilecek!

Konya'da yerel seçimin startı verilecek!
 Muhabir
AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, parti binasında gerçekleştirilen toplantıyla 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan AK Parti 4. Olağanüstü Kongresi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Konya basınıyla buluşan Angı, gazetecilerin sorularını...

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, parti binasında gerçekleştirilen toplantıyla 7 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan AK Parti 4. Olağanüstü Kongresi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Konya basınıyla buluşan Angı, gazetecilerin sorularını yanıtlayarak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmeler de yaptı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, kongreyle birlikte milletin huzuruna ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacaklarını belirterek, " 'Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye'nin Ortak Aklı AK Parti'mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız" ifadesini kullandı. Angı, 7 Ekim'de "Türkiye Yüzyılı İçin Hep Yeni, Hep İleri" mottosuyla AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'ni icra edeceklerini de sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde "Aydınlığa açık, karanlığa kapalı" anlayışıyla kurulan AK Parti'nin 3 Kasım 2002'den bu yana girdiği her seçimde milletin derin teveccühüne mazhar olduğunu ifade eden Angı, "Partimiz kendisine gösterilen bu güveni karşılıksız bırakmayarak, eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma, turizmden tarıma, kısacası her alanda Türkiye'ye sayısız eser ve hizmet kazandırdığını kaydetti.

Angı, 7 genel seçim, 4 yerel seçim, 3 referandum ve 3 cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere toplam 17 kez milletin huzuruna çıkıp tümünden zaferle ayrılan AK Parti'nin, bu başarılarının arkasında yatan en önemli unsurlardan birinin dinamik kalmayı başarabilmesi olduğuna vurgu da yaptı.

"CUMHURİYETİMİZİN İKİNCİ YÜZYILINI TÜRKİYE YÜZYILI OLARAK TAÇLANDIRMAKTA KARARLIYIZ"

Nice başarılar ve seçim zaferlerine rağmen her defasında kan tazelemeyi adeta vazife olarak bildiklerini aktaran Angı, şöyle devam etti: "Değişimi dilinden düşürmeyenlerin ise koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bununla beraber bazı siyasi partilerin kongrelerinde hakim olan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ediyoruz. Tüm bu süreç içerisinde yaşananlar, kişisel hırslarını demokrasinin önüne koyanların milletimizin menfaatine yönelik herhangi bir politika üretemeyeceklerini kanıtlamaktadır. Değişime direnen, bugün sergiledikleri etik dışı siyasetle bize demokrasi dersi vermeye kalkışan zihniyete karşı AK davanın birer neferleri olarak bizler, eski-yeni ayrımı yapmaksızın her zaman en ön saflarda milletimize hizmet etmekteyiz. 22 yıldır değişen ve yenilenen dinamik kadrolarla Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını Türkiye Yüzyılı olarak taçlandırmakta kararlıyız.”

"YEREL SEÇİMLERE GÜÇLÜ BİR KADROYLA HAZIRLANIYORUZ"

Hasan Angı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında durarak yenilikçi bakış açısıyla daima üreten ve gelişen bir misyon ortaya koymakta ısrarcı olacaklarını ifade ederek, 7 Ekim'de yapacakları kongre sürecinde de tamamen bu yaklaşıma hizmet edeceklerini bildirdi. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere Hep yeni hep ileri diyerek güçlü kadroyla hazırlanacaklarını vurgulayan Angı, "Kongremizle birlikte milletimizin huzuruna her defasında olduğu gibi ilk günkü aşk ve heyecanla çıkacağız. Böylelikle 'Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye'nin Ortak Aklı AK Parti'mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız. 4. Olağanüstü Büyük Kongre'mizin partimiz ve milletimiz açısından hayırlara vesile olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

“DEĞİŞİM OLACAK YERLER MUTLAKA OLACAK”

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı 4. Olağanüstü Büyük Kongre öncesi yapılan basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularına da yanıt verdi. Yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Angı, Konya’daki ilçe belediye başkanlarının yola devam edip etmeyeceği yönündeki soruya da cevap verdi.

Değişim olacak yerler mutlaka olacak diyen Angı, “Yerel seçimle ilgili esas çalışmalar 7 Ekim büyük kongre sonrasında başlayacak. Burada AK Parti’nin seçimlerle izleyeceği yol ise mevcut il ve ilçelerde ki belediye başkanlarımızın performansları nedir, kamuoyundaki destekleri nelerdir bunlara bakmak. Biz mevcut başkan arkadaşlarımızla ilgili bu değerlendirmeleri bir an önce netleştirip, devam edecek arkadaşları da ilan edip o bölgelerde bir yarış başlatılmaması taraftarıyız. Çünkü değişmeyecek adaylar için adaylık yarışı gibi bir süreç mevcut arkadaşları yoruyor ve yıpratıyor” dedi. -Nurseda İnan

Kaynak:Konya'nın Sesi