Konyalı firma 150 milyon euroluk yatırım yapıyor!

Konyalı firma 150 milyon euroluk yatırım yapıyor!
 Muhabir
Temelleri Konya'da atılan global çelik firması Hasçelik, 150 milyon euroya Bilecik'te çelikhane kuruyor.

Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Hasçelik, Bilecik Orhaneli'deki 150 milyon euroluk çelikhane yatırım yapıyor. Geçen yıl start verilen çelikhanenin 2024'ün son çeyreğinde hayata geçirilmesi hedefleniyor. Türkiye'nin en büyük vasıflı parlak çelik üreticisi olan Hasçelik'in global bir marka hedefini hızlandıracak olan yeni tesis, şirketin 100 milyon dolar civarında olan ihracatını da katlayacak.
Hasçelik, bu yatırımdan önce Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde 35 milyon eurolukkrom kaplı mil tesisini hayata geçirdi.
Hasçelik'in temelleri 1968 yılında Hasan Faydası çok tarafından Konya'da küçük bir hırdavat dükkanında atıldı. Bugün Kocaeli ve Konya'da 5 üretim tesisine sahip. Bu tesislerinde otomotiv, makine imalat, denizcilik, savunma, tarım makinaları ve beyaz eşya sektörleri için üretim gerçekleştiriyor. 1200 kişiye istihdam sağlayan şirket 67 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
Şirketin Türkiye'de 9, Meksika, Birleşik Krallık, Almanya ve Belçika'da 4 deposu bulunuyor. Yine Almanya, Birleşik ve Meksika'da satış ofisleri var.

Kaynak:Haber Merkezi