Konya'nın iki ilçesine yeni sağlık yatırımları

Konya'nın iki ilçesine yeni sağlık yatırımları
Konya’nın Beyşehir ve Derebucak ilçelerini ziyaret eden Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Beyşehir’de yeni yapılacak sağlık tesisi projesinde ve Derebucak’ta yapımı devam eden devlet hastanesi inşaatında çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi

Prof. Dr. Koç, ziyaret ettiği Beyşehir Devlet Hastanesinde yaptığı açıklamada, ilçeye yeni kazandırılacak olan sağlık tesisi projesi hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Koç, “Kompleks içerisinde 20 ünitli ağız ve diş sağlığı merkezi, ilçe sağlık müdürlüğü, sağlıklı hayat merkezi, toplum ruh sağlığı merkezi, 9 hekimli aile sağlık merkezi ile 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu binaları olacak. Tesisle ilgili proje çerçevesinde, proje çalışmalarında sona yaklaşıldı. Proje çalışmasının tamamlanmasıyla inşaatta da başlayacak. Beyşehir ilçemiz, hastane, İçerişehir ASM ve 112 istasyon binalarının ardından çok güzel bir sağlık tesisine daha kavuşmuş olacak” diyerek Beyşehir’de sağlık altyapısının daha da güçleneceğini kaydetti. Mehmet Koç, Beyşehir 5 ve 6 nolu aile sağlığı merkezlerinin yenilenmesi için arsa çalışmalarının hızla devam ettiğini de belirtti.

aw243364-03-001.jpg

Koç, Derebucak ilçesi ziyaretinde de yapımı devam eden ve fiziki gerçekleşmesi yüzde 85’e ulaştığı belirtilen yeni devlet hastanesi inşaatında incelemede bulunarak, “Buradaki çalışmalarda sona doğru yaklaşıldı. İnşaatımızın tamamlanması ile birlikte hem ilçe hastanemiz, hem 112 acil sağlık hizmetleri istasyonumuz, hem de aile sağlığı merkezimiz çok daha uygun fiziki şartlarda sağlık hizmeti sunacak” dedi.

aw243364-02.jpg

Prof. Dr. Koç, binanın teslimi ile birlikte gecikme yaşanmaması adına şimdiden tıbbi cihaz ve tefrişat alımları için gerekli çalışmalara başlandığını da sözlerine ekledi.

Kaynak:İHA