MEVKA'DAN GİRİŞİMCİLİK TOPLANTISI

MEVKA'DAN GİRİŞİMCİLİK TOPLANTISI
MEVKA, yeni nesil girişimcilik finansmanı ve yatırımcılık paya dayalı kitle fonlaması bilgilendirme toplantısı düzenleyecek

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda TR-52 Karaman-Konya Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Mevlana Kalkınma Ajansı, Karaman ve Konya illerinde,  KOBİ’lere, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve sanayicilere yönelik gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

Kitle Fonlaması, ülkemizde katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek teknolojik ürün ve hizmet üretimini planlayan iş fikirleri ile girişim şirketlerinin ihtiyaç duyduğu finansal kaynakların toplanması amacıyla oluşturulan bir yatırım sistemidir. Bu yöntemin girişimcilerin en önemli sorunlarından biri olan finansman konusunun çözümünde önemli rol oynayabileceği düşünülmektedir. Kitle fonlaması yöntemi birçok ülkede uygulanmakta ve giderek önem kazanmaktadır.

 

Bu bağlamda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisi tarafından Yeni Nesil Girişimcilik Finansmanı ve Yatırımcılık  ‘’Paya Dayalı Kitle Fonlaması ‘’ bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Webinara ülkemizin faaliyete geçen Sermaye Piyasa Kurulu (SPK) lisanslı ilk kitle fonlama platformu fonbulucu.com’un kurucusu, hali hazırda Global Kitle Fonlama Platformu A.Ş.’nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ReINVeS Capital ‘de Yönetim Kurulu  Başkanlığı görevlerini sürdüren Hakan YILDIZ konuşmacı olarak katılım sağlayacaktır.

Etkinlikte, Paya Dayalı Kitle Fonlaması ve fonbulucu hakkında son gelişmeler ele alınacaktır.

Webinar, yeni nesil girişimcilik finansmanı ve yatırım aracı olarak Türkiye’de uygulanmaya başlanan “Paya Dayalı Kitle Fonlaması” hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık şekilde Zoom uygulaması üzerinden 22 Haziran Çarşamba günü Saat 14.00’te gerçekleştirilecek olup kayıt linkine www.mevka.org.tr internet sitesinde yer alan program duyurusundan ulaşılabilmektedir.