Narkotik suçüstü yaptı! Prenses tacı bile çıktı!

Narkotik suçüstü yaptı! Prenses tacı bile çıktı!
 Muhabir
Konya narkotik ekipleri il dışından gelen tehir tacirlerine alışveriş anında suçüstü yaptı. Yapılan uyuşturucu operasyonunda uyuşturucu maddenin yanı sıra para ve prenses tacı çıktı.

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gençleri zehirlemeye çalışan zehir tacirlerine göz açtırmıyor. Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince il dışından Konya’ya uyuşturucu madde getirdiği düşünülen bir araç takibe alındı.

whatsapp-image-2023-10-25-at-10-16-13-2-001.jpeg

Zehir taciri, Karatay İlçesi Fetih Mahallesi üzerinde bir şahıs ile buluştuğu anda polis ekipleri harekete geçti. Polisleri gören 2 şahıs kaçmaya başladı. Yaşanan kısa süreli kovalamacanın ardından şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Araçta yapılan aramalarda 30 parça halinde 1.046 gram kokain maddesi ele geçirildi.

“9.400 ADET UYUŞTURUCU HAP VE SUÇ UNSURU PARA ELE GEÇİRİLDİ”

Narkotik Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu satıcılarını tespitine yönelik yapılan çalışmalarda, tespit edilen şahısların ev, iş yeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda 9.400 adet uyuşturucu hap maddesi, suç unsuru 65 bin TL, 5.900 dolar ve çok miktarda altın ele geçirildi. 4 şüpheli gözaltına alındı.

whatsapp-image-2023-10-25-at-10-16-13-1.jpeg

Uyuşturucu Ticareti Yapma, Nakletme Ve Kullanma suçlarından gözaltına alınan 6 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak:Konya'nın Sesi