Selçuk Üniversitesi Gazze İçin Yürüdü!

Selçuk Üniversitesi Gazze İçin Yürüdü!
 Muhabir
Selçuk Üniversitesi Rektörü, akademisyenleri ve öğrencileri İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve baskıya dikkat çekmek amacıyla AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen “Say Stop” yürüyüşüne katıldı.

Selçuk Üniversitesi Keykubat Köşkü önünde başlayan İsrail'in Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği zulüm ve baskıya dikkat çekmek amacıyla yapılan yürüyüşe Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy başta olmak üzere onlarca akademisyen ve öğrenci katıldı.

dsc-7926-001.jpg

209 gündür 35bin kişinin katledildiğini vurgulayan Selçuk Üniversitesi öğrencisi Şeyda Akçalı, “1948'den bugüne kadar milyonlarca masum ve mazlum Filistinliyi göç, kıtlık ve ölümle sınayan İsrail yayılmacılığı, 7 Ekim 2023 itibariyle tarihin akışı içerisinde insanlığın utanç tablosu olarak değerlendirileceği bir soykırım halini almıştır. 209 gündür çocuk, kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli ayırt etmeksizin 35 bin kişinin İsrail barbarlığı tarafından katledildiği binlerce kişinin evinden, yurdundan göçe sürüklendiği, kundaktaki bebeklerin bombardımanlar sonucunda enkaz altında can verdiği bir soykırım yaşanmaktadır. İnsanlığın yaşadığı acıları; canı yananın rengine, dinine ve diline göre tasnif etmeyi, kınamayı ve lanetlemeyi kendisine paye bilen iki yüzlü egemen güçler ile uluslararası örgütler ise vahşeti yaşatan İsrail olunca bir kez daha sessiz kalmayı, katledilen bebeklerin görüntülerine karşı gözlerini kapatmayı, masum kadınların feryatlarına karşı kulaklarını tıkamayı tercih etmişlerdir.

dsc-7877-001.jpg

Egemen güçlere ve uluslararası örgütlere elindeki siyasi, askeri ve ekonomik gücü kullanarak sessizlik baskısı yapan sözde İsrail Devleti artık mızrağın çuvala sığmadığının farkına varmalıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde uluslararası platformlara taşınan İsrail barbarlığı dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan dinleri, ırkları, renkleri ve dilleri birbirinden farklı olan ancak vicdanı Gazze'deki çocuklar ve kadınlar için atan yürekli insanlar tarafından protesto edilmeye başlamıştır” şeklinde konuştu.

SAY STOP EYLEMLERİNE DEVAM EDECEĞİZ

dsc-7954-001.jpg

Gazze’de yaşanılan katliamlara karşı ‘Say Stop’ eylemlerinin devam edeceğini söyleyen Akçalı, “Özellikle geçtiğimiz hafta ABD'nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi'nde öğrencilerin ve akademisyenlerin katılımıyla başlayan İsrail karşıtı gösteriler dünya genelinde onurlu duruşun başkaldırı fitilini ateşlemiştir. ABD genelindeki onlarca kampüse yayılan ve bu insani duruşu derslerini iptal ettirmek, disiplin soruşturmasına sevk edilmek hatta tutuklanmak pahasına sergileyen, eylemlere katılan, sesini yükselten tüm kardeşlerimize AK Parti Gençlik Kolları Üniversiteler Teşkilatı olarak yürekten teşekkür ediyoruz. Bizlerde, vicdan sahibi her bir genç gibi AK Parti Gençlik Kolları olarak Gazze'de yaşanan katliama karşı on binlerce gencin katılımıyla ilk günden bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz SAYSTOP eylemlerimize, boykot çağrılarımıza ve yardım faaliyetlerimize ara vermeksizin devam edeceğimizi ve Gazze halkının çığlığına ses veren herkesin farklılıklarına bakmaksızın yanında olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.

dsc-7944-001.jpg

Konya ÜniAK teşkilatları ve Selçuk Üniversitesi öğrencileri olarak Gazze'lilerin çığlıklarına kulak veren ABD'nin Harvard Üniversitesi öğrencilerinin yanında olduğumuzu belirtiyor. 81 İlimizde bulunan bütün üniversiteli kardeşlerimizi ve akademisyenlerimizi İsrail barbarlığına karşı durmaya, Gazzeli kardeşlerimizin yanında olmaya ve SAYSTOP eylemlerimize ses vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.