SÜ Öğrencileri Yarışmaya Damga Vurdu!

SÜ Öğrencileri Yarışmaya Damga Vurdu!
 Muhabir
Konya Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Acar, SÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümü öğrencilerinin İstanbul'da yapılan yarışmaya damga vurduğunu söyledi.

İstanbul’da düzenlenen deri ürünleri tasarım yarışmasına katılan SÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi bölümünden 11 öğrenci onlarca katılımcı arasından finale kaldı. Konya Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Acar, “İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları birliği (İDMİB)’in düzenlediği, Türk deri konfeksiyon ve deri, saraciye sektörlerinin ortaya çıkardığı gücünün yükselmesi, özgün tasarımlar oluşturma ve satma isteklerinin güçlendirilmesi, yetenekli gençlerimizin ve özgün tasarımların teşvik edilmesi ve yeni tasarımların sektöre hızla kazandırılması amacı ile deri konfeksiyon ve saraciye kategorilerinde 6. Detay deri ürünleri tasarım yarışması düzenlemektedir. 164 Başvuru dosyalarının ilk değerlendirilmesinin ardından; deri konfeskiyon kategorisinden 16, saraciye kategorisinden son 17’ye kalan ürünler tespit edilmiş ve ilk değerlendirmeyi geçen 17 katılımcı arasında Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Ayakkabı Tasarım ve Üretim Bölümü öğrencilerimizden 10 öğrenci, Deri konfeksiyon kategorisinden 1 öğrencimiz olmak üzere toplam 11 öğrencimiz finale kalmıştır” dedi.

whatsapp-image-2024-02-10-at-23-14-37-1.jpegFinale kalan öğrencilerin Konya ayakkabı ve çanta sektörüne önemli katkılar sağlayacağını belirten Acar, “Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Ayakkabı Tasarımı ve Üretimi Bölüm başkanı Prof. Dr. Ahmet Uzun yarışmaya dört aydır dünyaca ünlü ayakkabı tasarımcısı Safa Şahin’in önderliğinde hazırlandıklarını bu sonucun sektörel anlamda çok önemli bir başarı olduğunu belirtmiştir. İDMİD’in düzenlediği yarışmada ilk 3 giren tasarımcılara bir yıl dil eğitimi bir yılda İtalya’da dünyaca ünlü tasarım okulunda tasarım eğitimi verilecektir. Öğrencilerimizin finale kalması hem üniversitemiz hem de Konya ayakkabı ve çanta sektörü adına önemli bir kazanç ve başarıdır” diye konuştu.

whatsapp-image-2024-02-10-at-23-14-37-2.jpeg

Acar, “Bu süreçte gece gündüz emek veren, başarıların mimarları Prof. Dr. Sayın Ahmet Uzun'a, dünyaca ünlü tasarımcı Sayın Safa Şahin'e Konya Ayakkabı ve Çanta Sektörümüz adına teşekkür ediyoruz. Dereceye giren Öğrencilerimizi üstün başarılarından dolayı tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

-Büşra GÜLTAŞ

whatsapp-image-2024-02-10-at-23-14-38-2.jpeg