Vali Özkan, İl Jandarma teşkilatını kabul etti

Vali Özkan, İl Jandarma teşkilatını kabul etti
Konya Valisi Vahdettin Özkan, Jandarma Teşkilatı'nın 183. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Özkan, kamu otoritelerinin inşa ettiği insan haklarına dayalı hukuk sisteminin işleyişinin jandarma ve emniyet gibi kolluk birimleri tarafından sağlandığını dile getirdi.

Türk Jandarma Teşkilatı'nın görevini en iyi şekilde yaptığını vurgulayan Özkan, "Türk Jandarma Teşkilatımıza ifa ettikleri kamu görevinde gösterdikleri üstün başarı nedeniyle teşekkür ediyorum. Gerek önleyici tedbirlerle yaptığı nitelikli hizmetler, gerekse olay sonrası adli işlemlerin yürütülmesinde gösterdikleri başarı ile milli hedefler doğrultusunda teknolojik altyapısı ve nitelikli insan kaynaklarıyla verilen hizmet kalitesi artarak devam etmektedir. İnsanlarımızın jandarmaya güvenle bakması, onlara teveccüh içinde olması hizmet şevkimizin ana kaynağıdır." ifadelerini kullandı.

Uslu ise "Jandarma teşkilatımız 183 yaşında. Biz Konya'da sizin desteğiniz, sevginiz ve jandarmaya duyduğunuz güvenle çok güzel bir görev ortamı bulduk. Bu görev ortamında devletimize, milletimize, Konya'mıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Jandarma Teşkilatı ve görevli arkadaşlar adına bu desteğinizden ve güveninizden dolayı teşekkür ediyoruz, saygılarımızı sunuyoruz." diye konuştu.