12. Portakal Çiçeği Karnavalına coşku ve katılım üst seviyede

12. Portakal Çiçeği Karnavalına coşku ve katılım üst seviyede
12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın etkinliklerinde hemşerileriyle bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar; konuklara, Adanalılara ve karnavalın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

İHA'nın haberine göre: 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nın etkinliklerinde hemşerileriyle bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar; konuklara, Adanalılara ve karnavalın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Cumartesi günü gerçekleştirilen ve yıllarca unutulmayacak muhteşem görüntülere sahne olan Portakal Çiçeği Karnavalı Korteji'ne eşi Nuray Karalar'la birlikte katılan Başkan Zeydan Karalar, Adanalıların yoğun ilgisi ve sevgi gösterileriyle karşılaştı. Atatürk Caddesi Kuyumcular Çarşısı önünden başlayan kortej yürüyüşü boyunca karnaval coşkusu en üst seviyeye çıktı, uzun yıllar akıllarda kalacak renkli görüntüler oluştu. Başkan Zeydan Karalar hemşehrilerine ve katılımcılara karanfil dağıttı.

Adana'nın eşsiz güzelliklerinin Türkiye'ye ve dünyaya tanıtılmasında önemli katkı sağlayan Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca, amaca ulaşılması yolunda yoğun çaba harcayan Başkan Zeydan Karalar, eşi benzeri olmayan portakal çiçeği kokusunu dünyada yaşayan her insanın mutlaka hissetmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Zeydan Karalar, Uğur Mumcu Meydanı'nda gerçekleştirilen Gazapizm Konseri'ni de izledi ve katılımcılara hitap etti.

Kentin tüm dinamiklerinin ortak çabasıyla Portakal Çiçeği Karnavalı'nın; şehrin tanıtımı amacına uygun ve başarılı geçtiğini belirten Başkan Zeydan Karalar, "Bir etkinlik; halkla birlikte kentin üst dinamiklerinin de sahiplenmesiyle başarıya ulaşabilir. Portakal Çiçeği Karnavalı; Sayın Valimizin ve bundan önceki valilerimizin önderliğinde, kentte görev yapan atanmışların ve seçilmişlerin birlikte hareket ettiği, halkın sahiplendiği bir etkinlik oldu" dedi.

Adana'da klasik belediye başkanlığı yapmamaya kararlı olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, Adana'nın eşsiz güzelliklerini tanıtma yolunda önemli adımlar attıklarını ifade etti. Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: "Adana çok özel, çok sayıda güzelliği bünyesinde barındıran bir kent. Adana aynı anda tarih, kültür ve sanat kenti. Denizimiz, şehrin ortasından geçen nehirlerimiz, endemik bitki çeşitliliğimiz, eşşiz ovamız, bereketli topraklarımız, benzeri olmayan lezzetlerimiz, sıcak iklimimiz ve misafirperver halkımız ile daha başka çok sayıda özelliğimiz, güzelliğimiz, değirimiz var. Tüm bunları ülkemize ve dünyaya tanıtma noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Festivallerimize, karnavalımıza önemli katkı sağlıyoruz ve buna devam edeceğiz. Portakal Çiçeği Karnavalı Adana'nın tanıtılmasında çok çok önemli bir etkinlik. Bakanlığımızın desteğiyle karnavalın süresi uzadı. Karnavalın fikir babası Sayın Ali Haydar Bozkurt'un da dediği gibi, etkinlikler bütün yıla yayılmalı. "Adana'ya gelin ciğerimi yiyin" çağrısını boşuna yapmıyoruz. Adana'ya bir kez gelen zaten bir daha şehrimizden vazgeçemez. Adana bir tutkudur."

Kaynak:İHA