Kars’ta bayramda turist yoğunluğu

Kars’ta bayramda turist yoğunluğu
Kars, Ramazan Bayramı dolayısıyla turist akınına uğradı. Kentte gelen turistler tarihi ve kültürel bölgeleri gezerek sevdikleriyle birlikte doyasıya zaman geçiriyor.

İHA'nın haberine göre: Kars, Ramazan Bayramı dolayısıyla turist akınına uğradı. Kentte gelen turistler tarihi ve kültürel bölgeleri gezerek sevdikleriyle birlikte doyasıya zaman geçiriyor.

Türkiye en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Kars, yerli ve yabancı turistlerin mekanı oldu. Başta Ani Ören Yeri olmak üzere birçok tarihi ve kültürel değeri bünyesinde bulunduran Kars, Ramazan Bayramı'nda da misafirlerini ağırlıyor.

9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar, Kars Kalesi, Ani Ören Yeri, Çıldır Gölü, Sarıkamış Katerina Köşkü, Tarihi Osmanlı evlerini görme fırsatı buluyor. Kenttin geniş kaldırımlarında Baltık Mimarisi tarihi binaların arasında dolaşarak bol bol fotoğraf çekiliyor.

Ramazan Bayramı dolayısıyla Kars'a geldiklerini ifade eden vatandaşlar, "Kars çok güzel, burada olmak çok güzel, her tarafı buram buram tarih kokuyor. Daha önce Kars'a gelmemiştim. Burada olmaktan bizi mutlu etti" dediler.

Kars Kalesi'nin bütün heybetiyle görenleri büyülediğini belirten vatandaşlar, "Kale kocaman heybetiyle bizleri adeta büyüledi. Burada her şey bir arada, kale, kilise, cami, türbe, taş köprü, hamamlar, adeta bir Kars minyatürü, gerçekten çok güzel bir şehir, Kars'ı görmeyi herkese tavsiye ederiz" diye konuştular.

Öte yandan Kars'ta son bir ay Doğu ve Turistik Doğu Ekspresi ile 57 bin 976 kişi kentte başka illere yolculuk yaparken, Kars'a ise Doğu ve Turistik Doğu Ekspresi ile 49 bin 704 kişi geldi.

Kaynak:İHA