Canan Karatay açıkladı; Bundan yiyen düz duvara tırmanır diyerek tavsiye etti

Canan Karatay açıkladı; Bundan yiyen düz duvara tırmanır diyerek tavsiye etti
Canan Karatay'ın yaptığı bir öneri sosyal medyada yine ses getirdi.

Ulusalpost.com'daki bilgilere göre; Prof. Dr. Canan Karatay yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Gençlere beslenme önerilerinde de bulunan Prof. Karatay, "Turpu veya havucu çiğ olarak beyaz peynirle beraber yiyin, yanına da zeytin koyun; düz duvara tırmanırsınız. Fıstık yerseniz de fıstık gibi olursunuz" dedi.

CANAN KARATAY ÇOK HAKLI...

TURP, vücuda birçok fayda sağlar. Özellikle sindirim sistemi için faydalıdır ve sindirim sorunlarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca antioksidan özelliklere sahip olması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Birçok uzman kış aylarında mutlaka turp tüketilmesini önermektedir.

TURP ayrıca cilt sağlığına da katkıda bulunabilir ve vücuttaki iltihaplanmayı azaltabilir. Besleyici özellikleri ile bilinen TURP, genellikle salatalarda veya yemeklerde kullanılarak tüketilir. Turp mutlaka zeytinyağı ile birlikte tüketilmelidir. Faydaları saymakla bitmeyen turp kırmızı, beyaz ve siyah renklere sahiptir.

TURP NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Turpun taze olarak tüketilmesi daha fazla vitamin ve mineral alımı sağlamaktadır. Vitamin ve mineral kaybının önlenmesi için kesildikten hemen sonra tüketilmesi önerilmektedir.

HAVUÇ NE GİBİ FAYDALAR SAĞLIYOR?

NTV'nin sitesinde yer alan bir içerikte; Havucun vücuda sağladığı faydalara da yer verildi. Peki havucun faydaları nelerdir? İşte havuçla ilgili bilmeniz gerekenler

HAVUÇ

Cilt ve göz sağlığı için ideal bir besin kaynağı olan havuç, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.Kandaki kolesterol oranını düşürmesinin yanında kalp hastalıkları ve damar sertliği için faydalıdır.

black-winter-radish-3263592-1280.jpg

BALLI TURP MUCİZESİNDEN YARARLANIN

Öte yandan son dönemde ballı turp en popüler karışımlardan biri oldu. Bağışıklığı güçlendirdiğine inanılan ballı turp bakın nasıl hazırlanıyor.

Öksürük İçin Siyah Turp Ve Bal Tarifi İçin Malzemeler
1 orta boy Siyah turp
2-3 kaşık bal

SİYAH TURP VE BAL TARİFİ

Turpun üst kısımdan kestiğiniz parçasını kapak gibi kapatın. En az 1 gece dışarıda bekletin. Bekledikçe, turp kendi öz suyuyla beraber bardağa akmaya başlayacaktır. Bardakta biriken sudan günde 2-3 kaşık içmeniz yeterli olacaktır.

SİYAH TURP VE BAL VÜCUDA NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAR?

Siyah turp ve bal, vücuda birçok fayda sağlar. Siyah turp, antioksidan özellikleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuttaki iltihaplanmayı azaltabilir. Ayrıca sindirim sistemine de yardımcı olabilir

SİYAH TURP BAL KARIŞIMI NASIL İÇİLİR?

Ensonhaber.com'daki bilgilere göre; Turpun içine salgıladığı ballı öz suyu bir bardağa boşaltarak, sabahları aç karna direk içebilirsiniz.

Tek seferde yaklaşık 3-4 tatlı kaşığı çıkıyor. Aynı turp 2 sefer kullanılabilir.

Hastalığın ve öksürüğün şiddetine göre 7 ile 15 gün arasında kullanılabilir.

Kara veya siyah turp ile balı karıştırdığınızda geçmeyen öksürük sorunundan kurtulabilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi