Canan Karatay lahana turşusu hakkındaki gerçeği açıkladı! Birçok kişi bilmiyordu

Canan Karatay lahana turşusu hakkındaki gerçeği açıkladı! Birçok kişi bilmiyordu
Lahana turşusunun pek bilinmeyen faydaları

Lahana turşusu, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Fermente edilmiş lahana yapraklarıyla hazırlanan bu turşu, hem sağlıklı hem de lezzetli bir atıştırmalık olarak bilinir. Genellikle kış aylarında tüketilen lahana turşusu, bağışıklık sistemini güçlendirmesiyle de bilinir.

Canan Karatay genelde açıklamalarıyla olay olan bir isim. Her açıklaması ayrı bir olay ancak her açıklaması sağlık ve şifa dolu.

Yurdumuzun dört bir yanında lahana satışı yapılmaktadır. Ülkemizin hemen hemen her bir köşesinde yetiştirilen lahanalar genelde İç Anadolu bölgesinde çok daha yaygındır.

Lahanadan ister sarma yapılsın ister turşu her türlü lezzetli bir sebzedir. Beyaz lahanadan yapılan turşunun ise sayısız faydası bulunmaktadır.

Güçlü bir antioksidan deposu olan lahana turşusu bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. Yapılan bir çok araştırmalarda lahana turşusunun bağırsak sağlığına da iyi geldiği tespit edilmiştir.

Ancak Lahana turşusunun son zamanlarda yok satmasının tek bir nedeni var. O da Canan Karatay'ın açıklamaları..

maxresdefault-001.jpg

Canan Karatay yapmış olduğu açıklamayla turşu satıcılarının adeta yüzünü güldürdü....

Peki ne demişti Canan Karatay?

Lahana turşusu hakkında açıklamalarda bulunan Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu açıkladı. Canan Karatay, "Lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser olmanızı önler, kalp hastası olmanızı önler, alzheimer olmanızı önler, karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler" şeklinde bir açıklama yaptı. Açıklamasının sosyal medyada gündeme oturmasının ardından özellikle korona döneminde turşu satışlarında patlama yaşanırken bu açıklama sonrası turşucular yok satmaya başladı.

Kaynak:Haber Merkezi