Çiçek dibine konulduğunda çiçeklerin coşmasını sağlıyor! Çiçekler coşuyor

Çiçek dibine konulduğunda çiçeklerin coşmasını sağlıyor! Çiçekler coşuyor
Çiçeklerin dibinin kurumaması ve çiçeklerin solmaması için bilmeniz gereken ''haşlanmış yumurta'' tekniği... Bu teknik çiçekleri coşturmada işe yarıyor

Çiçeklerin sağlıklı ve canlı kalması için dikkatli bir bakım gerekmektedir. Çünkü çiçekler narin bitkilerdir ve çabuk solabilirler. Bu nedenle çiçeklere iyi bakmak, onların toprağını ve yerini doğru seçmek önemlidir.

Çiçeklerin toprağı, besin ve su alabilecekleri bir ortam olmalıdır. Toprak seçimi, çiçeğin türüne ve ihtiyaçlarına göre yapılmalıdır. Genellikle çiçekler için humuslu ve iyi drene edilebilen topraklar tercih edilmelidir. Toprağın pH seviyesi de çiçeklerin büyümesi için önemlidir. Bu nedenle toprak analizi yaptırarak, çiçeğin ihtiyaçlarına uygun bir toprak seçmek en doğrusudur.

Çiçeklerin yerini sevmesi de önemlidir. Her çiçeğin farklı bir ışık ihtiyacı vardır. Güneşli veya gölgeli alanlarda daha iyi büyüyebilen çiçekler vardır. Bu nedenle çiçeğin türüne göre uygun bir yer seçmek gerekmektedir. Ayrıca çiçeklerin rüzgarlı alanlardan korunması da önemlidir. Çünkü rüzgar, çiçeklerin yapraklarını ve çiçeklerini zarar verebilecek şekilde sallayabilir.

maxresdefault.jpg

ÇİÇEKLERİ COŞTURAN YUMURTA YÖNTEMİ

Çiçekler zamanla solabilir ve ölebilirler. Bazı çiçekler ise çiçek açmayı bırakır. Zamanla çiçekler solar. İşte bu sorunları önlemek için çok doğal bir çiçek coşturan tarifi var:

HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYU ÇİÇEKLERİ COŞTURUYOR

İnanması güç ama gerçekten de haşlanmış yumurta suyu çiçeklerin coşmasını sağlıyor. Yapmanız gereken şey basit. Haşlanmış yumurta suyunu çöpe dökmemek.

Nefisyemektarifleri.com sitesinde yer alan bir içerikte; Haşlanmış yumurta suyunun çiçekler üzerindeki etkisi paylaşıldı.

  • Sardunyayı kim sevmez? Harika bir görüntüye sahip olan bu hoş çiçek birçoğumuzun evini, balkonunu ve bahçesini süslüyor.
  • Peki sabahları kahvaltıda yemek için haşladığımız yumurtanın suyunun özellikle sardunya için adeta bir can suyu olduğunu biliyor muydunuz?
  • Evet yanlış duymadınız! Haşlanmış yumurta suyu sardunyanın daha canlı ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ayrıca daha bol çiçekli olmasını sağlar.
  • Aslında haşlanmış yumurta suyu sadece sardunya değil, menekşe ve diğer birçok çiçek için faydalıdır. Bu değerli bilgiyi öğrendikten sonra haşladığınız yumurtaların suyunu artık lavaboya dökmeyeceğinize eminiz!

YUMURTA KABUKLARI DA ÇİÇEKLER İÇİN ÇOK FAYDALIDIR

  • Doğal çiçek coşturan önerilerimize yine yumurta ile devam ediyoruz. Gördüğünüz gibi yumurta sadece bizler için değil bitki ve çiçekler için de faydalı bir besin.

Bu sefer ev yapımı çiçek coşturan olarak yumurtanın kabuklarını değerlendireceğiz. Yumurtayı tükettikten sonra kabuklarını sakın atmayın! Kabukları ufak parçalar haline getirdikten sonra saksıdaki toprakla karıştırın. Üzerine de haşladığınız yumurtanın suyunu dökün.
Yumurta kabukları bitkiyi kısa sürede daha canlı ve verimli yapar. Ayrıca haşereleri bitki ve çiçeklerden uzak tutar.


HAŞLANMIŞ YUMURTA SUYUNU ÇİÇEKLERE DÖKERKEN DİKKAT

Öte yandan önemli bir uyarımız daha var. Bu uyarıyı dikkatlice uygulayın. Bitkilerinize haşlanmış yumurta suyu dökmek faydalı. Ancak yumurtayı çeşme suyuyla değil de içme suyuyla haşlamak gerek. Çeşme suyu kireçlidir ve asla çiçeklere verilmemelidir. O nedenle mutlaka bitkilerinize haşlanmış yumurta vereceğiniz zaman mutlaka ama mutlaka içme suyuyla yumurtaları haşlamaya dikkat etmelisiniz.