Önde gelen market devleri arasında yer alıyordu! İflas etti, çalışanlar işten çıkarılıyor

Önde gelen market devleri arasında yer alıyordu! İflas etti, çalışanlar işten çıkarılıyor
Almanya'nın dev zincir marketlerinden Schlemmermeyer İflas başvurusu yaptı. 48 yıllık dev şirketin iflas etmesiyle birlikte binlerce çalışan işsiz kalacak

Dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olan dev market zinciri iflas etti. Almanya'nın dev zincir marketlerinden Schlemmermeyer İflas etti. 48 yıllık mazisi olan Schlemmermeyer Türkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok yerine ürün satışı gerçekleştiriyordu. Şirketin binlerce çalışanı işsiz kalacak. Çok sayıda şubenin kapısına şimdiden kilit vurulduğu öğrenildi.

Milli Gazete'de yer alan bilgilere göre, mali sıkıntıları aşamayan köklü dev firmaların iflas sürecine bir yenisi daha eklendi. Bu kez iflas veren 48 yıllık mazisi olan market zinciri Schlemmermeyer oldu.

market.jpg

Birçok bölgede satış gerçekleştiren Schlemmermeyer iflas bayraklarını çekti. Firma T0ürkiye dahil olmak üzere dünyanın birçok yerinde ürün satışı gerçekleştiriyordu.

İflas isteyen Schlemmermeyer yönetime göre, şirketin iflasının bir nedeni enflasyon ve bunun sonucunda ortaya çıkan satın alma isteksizliği. Son zamanlarda, şirket hala yaklaşık yedi milyon euroluk satış elde ediyordu.

Almanya’da 1975 yılında kurulan dev market zinciri Schlemmermeyer GmbH & Co. KG'nin binlerce çalışanı işsizler kervanına katılacak.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi