Resimde farklı olan kelimeyi 10 saniyede bulanlar çok zekiymiş! Süreniz sadece 10 saniye

Resimde farklı olan kelimeyi 10 saniyede bulanlar çok zekiymiş! Süreniz sadece 10 saniye
Resimde birbirinin aynısı birçok kelime var ama aralarında bir tanesi ise farklı. Farklı olan resmi bulmak için size verilen süre sadece 10 saniyedir. İşte dikkat çeken çok kolay IQ testi

Ulusalpost.com'da aktarılanlara göre; Yüksek zekâ seviyesine sahip bireyleri test etmek amacıyla geliştirilen dikkat çeken bir IQ testiyle karşınızdayız. Resimde birçok kelime bulunmakta ve hepsi birbirinin aynısı görünüyor. Ancak aralarında sadece bir tanesi farklı. Bu farklı kelimeyi bulmanız için sadece 10 saniyeniz var. Bu test, zihinsel farkındalık ve dikkat odaklılığınızı ölçmek için tasarlanmıştır.

179143.jpg

İŞTE FARKLI OLAN KELİMENİN YERİ

Belirli süre içerisinde çözemediyseniz merak etmeyin yanıtı sizinle paylaşacağız. Bu tür testlerde önemli olan şey sağdan sola, yukarıdan aşağıya hızlı bir tarama yaparak teste başlamaktır. Bunu yaptığınızda tüm resmi hızlıca gözden geçirmiş olursunuz ve farklı olan kelimeyi de belki gözleriniz hemen ısırabilir. Ama yine de testin yanıtını bulamadıysanız farklı olan kelime "BATAK" olacaktı. İşte farklı kelimenin testteki yeri:

haber-fotograflari-2023-09-06t170319-211.jpg

Kaynak:Haber Merkezi