Başkan Tutal müjdeyi verdi: 'Doğalgaz girmeyen mahalle kalmayacak!'

Başkan Tutal müjdeyi verdi: 'Doğalgaz girmeyen mahalle kalmayacak!'
 Muhabir
Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal "Doğalgaz girmeyen mahalle kalmayacak" diyerek ilçedeki tüm kırsal mahallelere doğal gaz verileceği müjdesini verdi.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal ilçedeki tüm kırsal mahallelere doğal gaz verileceği müjdesini verdi.

Başkan Tutal, belediye binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl ilçedeki Gevrekli, Kesecik ve Akçalar mahallelerinin doğal gazla buluşmasının ardından bu sene de diğer kırsal mahallelere doğal gaz ulaştırmak için çalışmalara başlandığını söyledi.

Başkan Tutal, ilçede doğal gaz verilmeyen hiçbir mahalle kalmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Daha önce Kesecik, Gevrekli ve Akçalar mahallelerimizi doğalgaza kavuşturmuştuk. İlçemizde doğalgaz dağıtım lisansına sahip olan Selçuk Gaz ile birlikte yapacak olduğumuz çalışmalarla tüm mahallelerimize doğalgazı ulaştırmak için gayret ediyoruz. Cengiz Enerji Proje Müdürümüz Mustafa Öztürk ile birlikte yapmış olduğumuz istişareler ve işbirliği içerisinde Selçuk Gaz firmamızın doğalgaz dağıtım lisansı yetki sınırları dahilinde kalan Taraşçı, Ortakaraören, Bostandere, Ketenli Çavuş, başta olmak üzere, Aşağıkaraören, Başkaraören, Bükçe, Boyalı, Çat, Çatmakaya, Dikilitaş, Gökçehüyük, Gökhüyük, Gölyüzü, Irmaklı, İncesu, Karabulak, Karacaören, Kavak, Kızılca, Kozlu, Kumluca, Kuran, Madenli, Mesudiye, Muradiye, Oğlakçı, Saraycık, Susuz, Taşağıl, Tepecik, Tol, Ufacık, Yaylacık ve Yenice mahallerimizi 2024 yılı doğalgaz yatırım programına aldık."

- Nurseda İnan

Etiiketler: Seydişehir Haber, Seydişehir Haberleri, Mehmet Tutal

Kaynak:Konya'nın Sesi