Büyükşehir'den Sıcak Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor!

Büyükşehir'den Sıcak Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor!
 Muhabir
Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ilçe merkezindeki caddelerde uzunluğu 7.5 kilometreyi aşan sıcak asfalt çalışması yürütüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir merkezdeki caddelerde ve bazı sokaklarda yürüttüğü sıcak asfalt çalışması ile ilçenin ulaşım standardını yükseltiyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışıyla şehrin her manada kalkınması için yoğun gayret gösterdiklerini ifade etti. Bu kapsamda 31 ilçenin tamamında Büyükşehir sorumluluğundaki alanlarda yol altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, Konya genelinde büyük bir yol yapım seferberliği yürüttüklerini dile getirdi.

2023 yatırım programı kapsamında Akşehir ilçe merkezindeki caddelerde de sıcak asfalt çalışması yaptıklarını belirten Başkan Altay, “Konya’mızın en büyük ilçelerinden olan Akşehir’in daha modern bir görünüme kavuşması ve vatandaşlarımızın ulaşım konforunu artırmak amacıyla ilçe merkezindeki caddeleri sıcak asfaltla donatıyoruz. Merkezdeki caddelerde yürüttüğümüz, uzunluğu 7.5 kilometreyi aşan caddelerin yarısına yakınını tamamlamış durumdayız. Şu ana kadar 7 bin tonun üzerinde sıcak asfalt kullanıldı. İhtiyaç olan tüm caddelerde ve bulvarlardaki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak Akşehir merkezde ulaşım standardını yükseltmiş olacağız. Maliyeti 37 milyon lirayı geçen sıcak asfalt yatırımımızın ilçemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir ilçe merkezindeki; İnönü Caddesi, Cevdet Köksal Caddesi, Umut Sokak, İmaret Sokak, Hastane Caddesi, Tarık Buğra Caddesi, Akşehir Lisesi yanı 31000 ve 31001 sokaklar ile Gazi Osman Paşa Caddesi’ndeki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Dr. Aziz Perkün Caddesi, Nasreddin Hoca Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, 24 Ağustos Bulvarı’nda ve bazı sokaklarda da sıcak asfalt çalışmalarının da kısa sürede bitirilmesi planlanıyor. -Buse Aşcı

Kaynak:Konya'nın Sesi