Konya'nın Yeni Millet Bahçesi'nde Sona Gelindi!

Konya'nın Yeni Millet Bahçesi'nde Sona Gelindi!
 Muhabir
Ilgın’ın en hâkim tepelerinden biri olan Hamam Dağı eteklerinde yapımına başlanan Ilgın Millet Bahçesinin yapımı hız kesmeden devam ediyor.

Ilgın Millet Bahçesinde incelemelerde bulunan Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, yapımı devam eden Millet Bahçesinin hızlı bir şekilde ilerlediğinin ve şehre değer katacak bir yatırım olduğunun vurgusunu yaparak “Millet Bahçesi inşaatımız hızlı bir şekilde ilerliyor. 111.182 m² alanda yapımına başlanan Ilgın Millet Bahçesi vatandaşlarımızın yeşillikler içerisinde sevdikleriyle beraber hoşça vakit geçirip nefes alacakları bir alan olacak.

İçerisinde millet kıraathanesi, gezinti yolu, yöresel ürün satış alanları, yeşil oturma terasları, piknik alanı, çocuk oyun alanları, spor alanı, seyir terasları, amfi tiyatro, renkli bitkiler bahçesi, çağlayan ve su değirmeni gibi tüm vatandaşlarımıza hitap edecek alanlar bulunmaktadır. Ayrıca 864 adet ağaç, 60.000 adet süs bitkisi toprakla buluşturuluyor. İnşallah çok yakın zamanda hemşehrilerimizin hizmetine açmış olacağız.

whatsapp-image-2023-10-11-at-12-21-26-1.jpeg

Bu projenin şehrimize kazandırılmasında desteklerini bizden eksik etmeyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Murat Kurum ve AK Parti Konya İl Başkanımız Sayın Hasan Angı’ya şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Ilgın Millet Bahçesi’nin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. -Buse Aşcı

Kaynak:Konya'nın Sesi