Montella'dan Euro 2024 açıklaması

Montella'dan Euro 2024 açıklaması
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, World Soccer dergisine konuştu. İtalyan çalıştırıcı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nın Almanya'da düzenlenmesinin Türkiye için avantaj olduğunu belirtti.

World Soccer Dergisi EURO 2024 öncesi A Milli Futbol takımına geniş yer ayırdı.

"Son maçlarda alınan istenmeyen sonuçlara rağmen Türkiye'nin, turnuvadan umutlu olmak için yeterli nedenleri var" ifadeleri kullanılan dergide, A Milli Takım teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın görüşlerine de yer verildi.

Montella, göreve Hırvatistan galibiyetiyle başlamasının getirdiği ivmeden iyi yararlandıklarını belirterek, "ilk amacımız turnuvaya katılmaktı ve bunu gerçekleştirmenin mutlululuğunu yaşıyoruz" dedi.

Şampiyonanın Almanya'da düzenlenmesinin Türk taraftarlar için özel olacağını vurgulayan İtalyan çalıştırıcı, turnuvada kendilerini Türkiye'de gibi hissedeceklerinden emin olduğunu kaydetti. .

Hakan Çalhanoğlu'na yöneltilen olumsuz eleştirilere çok şaşırdığını dile getiren Montella "Hakan şu an mevkisinde sadece İtalya'nın değil belki dünyanın en iyisi ve müthiş bir oyun okuma zekasına sahip" ifadelerini kullandı.

Şampiyonanın favorileri konusunda ev sahibi Almanya'nın yanı sıra İngiltere ,Belçika ve İspanya'nın şansının yüksek olduğunu belirten Montella, Fransa'nın ise bu takımlar arasında bir adım daha önde olduğunu dile getirdi.

Dergide ayrıca 49 yaşındaki çalıştırıcının 4-2-3-1 sistemi ile oynamak istediği ve geçiş oyununa yatkın isimleri 11'de değerlendirmeyi amaçladığı yazıldı.

Kaynak:Konya'nın Sesi