Kızartma tavasına mutlaka eklenmeliymiş. Patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlıyor

Kızartma tavasına mutlaka eklenmeliymiş. Patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlıyor
Patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlayan aşçılık sırları

Bu yöntemleri uygulayarak, patateslerinizi her zaman çıtır çıtır pişirebilirsiniz.

Bugün sizlere patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlayan aşçılık sırlarını paylaşacağız. Patates, hemen hemen herkesin severek tükettiği ve sıkça yemeklerde kullandığı bir sebzedir. Ancak patatesi pişirirken çıtır çıtır olmasını sağlamak her zaman kolay olmayabilir. İşte bu noktada, aşağıda paylaşacağız yöntemlerle patateslerinizi mükemmel bir şekilde pişirebileceksiniz.

Her öğünde sofralarımızda yer alan özellikle kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alan patates kızartması herkes tarafından sevilmektedir.

Patates kızartması kızartma severlerin en sevdiği atıştırmalıkların başında geliyor.

maxresdefault-001.jpg

Fakat, çıtır çıtır kızarmış patates yapmak hiç kolay değildir. Patates kızartırken dikkat edilmesi gereken bazı ince noktalar bulunuyor.

Çıtır çıtır lezzetli patates kızartmak için yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Peki, çıtır çıtır patates kızartması nasıl yapılır? Çıtırlığın püf noktası nedir? İşte merak edilenler..

Patateslerin üzerinde çıtır çıtır bir kabuk elde etmenin püf noktası yumurta akıdır.

Yumurta beyazlarını bir kasede çırpın ve bu karışımı patatesler ile karıştırın. Patatesleri tamamen kaplandıktan sonra, patatesleri tuz, karabiber ve istediğiniz herhangi bir baharat ile tatlandırarak kızartabilirsiniz.

Patateslerin çıtır çıtır olmasını sağlayacak bir diğer yöntem ise kızartma yağının içerisine bir tatlı kaşığı elma sirkesi eklemektir. Elma sirkesi, yağın sıcaklığınının düşmesini sağlayarak patateslerin daha yavaş pişmesini ve çıtırlaşmasını sağlar.

Kızartacağınız patateslerin daha çıtır olmasını istiyorsanız patatesleri kesme şeklinize dikkat etmelisiniz. Patatesi ince dilimler halinde keserek daha hızlı pişmesini ve çıtır olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Ensonhaber.com, konyaninsesi.com.tr, youtube.com

Kaynak:Haber Merkezi