‘Bir Adam Yaratmak’ Eseri Konya’da Sahnelendi!

‘Bir Adam Yaratmak’ Eseri Konya’da Sahnelendi!
Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Türk edebiyatının önemli kalemlerinden olan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “Bir Adam Yaratmak” adlı oyununu, yazarın vefatının 41. yılında Konyalılarla buluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, vefatının 41. yılında Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in “Bir Adam Yaratmak” oyununu sahneledi.

Selçuklu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Konyalı tiyatroseverlerin yoğun ilgi gösterdiği oyunu Necip Fazıl’ın torunu Emrah Kısakürek de takip etti. Üstad’ın derin felsefi düşüncelerini ve insan ruhunu işlediği “Bir Adam Yaratmak” oyunu, seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

ucg4vv7vyd7a1oxsmcq8ahx3o8bggwwlq1xgsn0s.jpg

Yönetmenliğini Ferdi Dalkılıç’ının üstlendiği, psikolojik bir dram niteliğinde olan oyunu Necip Fazıl Kısakürek 1937 yılında kaleme aldı. Oyun hem kendisinin hem de Türk tiyatrosunun en önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor.

2 perde ve 120 dakikadan oluşan oyun, Necip Fazıl Kısakürek’in 41. vefat yıl dönümü sebebiyle 25 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00 ve 19.00’da yine Selçuklu Kongre Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Kaynak:Haber Merkezi