Konya'da hem minibüs hem taksi ücretlerine zam!

Konya'da hem minibüs hem taksi ücretlerine zam!
KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Konya'da Minibüs ve Taksi ücretlerine düzenleme yapıldığını açıkladı. İşte zamlı fiyatlar...

Konya'da uzun süredir konuşulan minibüs ve taksi ücretlerine gelecek zam ile ilgili açıklamayı KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak yaptı. Uzun süredir gündem olan bu konu da zamlı fiyatlar belli oldu.

Artan maliyetlerin düzenleme yapma gereği doğurduğunu belirten Karabacak, "15 Ağustos 2023 tarihinde almış olduğumuz şehir içi minibüs ve taksi ücret düzenlemesinin üzerinden 10 ay gibi bir süre geçmiş olup, bu süre zarfında akaryakıt, amortisman ve işletme maliyetlerine gelen artışlar nedeniyle ulaşım ücretlerine düzenleme yapma gereği doğmuştur. Alınan kararla Minibüs indi- bindi ücretimiz 15 TL, mesafesine göre 18 – 20 TL olarak belirlendi. Taksi ücretlerimiz taksimetre açılışı 30 TL, km ücreti 30 TL, kısa mesafe indi-bindi ücreti 100 TL olarak belirlenmiştir" şeklinde konuştu.

10 HAZİRANDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Konya'da minibüs ve taksi ücretlerine gelen zamlı fiyat 10 Haziran 2024 Pazartesi gününden itibaren uygulamaya başlayacak.

Kaynak:Haber Merkezi