Konyalılar Dikkat! Gecikme Zammı Ödememek İçin Son 4 Gün!

Konyalılar Dikkat! Gecikme Zammı Ödememek İçin Son 4 Gün!
Meram Belediyesi Emlak, Çevre, İlan ve Reklam Vergi ödemeleri için mükellefleri uyardı. İlk dönem ödemeleri 31 Mayıs 2024 Cuma günü son bulacak.

Meram Belediyesi veznelerinde Emlak, Çevre, İlan ve Reklam Vergi ödemeleri yoğunluğu yaşanıyor. Meram Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi birinci taksit ödemeleri için son günün 31 Mayıs 2024 Cuma günü olduğunu hatırlattı.

3-327.jpg

Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları ya da gecikme zammıyla karşı karşıya kalmamaları adına ödemelerini bu tarihten önce yapmaları gerektiğinin ifade edildiği açıklamada ayrıca şu görüşlere yer verildi; “Emlak, Çevre, İlan ve Reklam Vergisi ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs 2024 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Mükelleflerimizin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için ödemelerini bu tarihe kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra ödenecek vergilere kanunen gecikme zammı uygulama zorunluluğu bulunmaktadır.

6-267.jpg

Vatandaşlarımız ödemelerini veznelerimizden veya sıra beklemeden 'meram.bel.tr' internet adresinde bulunan hızlı menü kısmından da yapabilirler. Belediyemiz veznelerine nakit ve kredi kartı ile ödemeler yapılabilmektedir. Ödemeler noktasında hassasiyet gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz."

Kaynak:Haber Merkezi