Yöntem belli oldu: Sivrisinek ve keneden kurtulmayı sağlayan etkili yöntem

Yöntem belli oldu: Sivrisinek ve keneden kurtulmayı sağlayan etkili yöntem
Sivrisinek ve keneden kurtulmanın etkili yolları bulunmaktadır.

Sivrisinek ve kene gibi haşerelerle mücadele etmek herkesin ortak sorunudur. Bu tür canlılar özellikle sıcak havalarda çoğalarak insanlara rahatsızlık verebilir ve hatta ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirler. Ancak endişelenmeyin, çünkü sivrisinek ve keneden kurtulmanın etkili bir yolu bulunmaktadır.

Sivrisinek ve kene birçok insanın rahatsız olmasına sebep olabiliyor. Çünkü sivrisinek özellikle uyku sırasında rahatsızlık oluşturabilirken, kene ciddi sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabiliyor.

Kene ve sivrisinekten rahatsız olan birçok insan, onlardan kurtulmanın yollarını da merak ediyor. Ayrıca bu noktada tercih edilecek bazı yöntemler, kene ve sivrisinekten kurtulmanın basit yolları arasında gösterilebiliyor.

KENE VE SİVRİSİNEKTEN KURTULMANIN KOLAY YOLLARI

Kene ve sivrisinekten kurtulmanın çeşitli yolları bulunuyor. Ayrıca bu yollardan bazıları, 'yöntem belli oldu' bile dedirtebiliyor. Çünkü söz konusu yöntemler, sivrisinek ve keneden korunma noktasında faydalı olabiliyor. Üstelik, 'oysa bu kadar basitmiş' bile dedirtebiliyor. Nitekim söz konusu kolay yollardan birkaçı aşağıda yer alıyor.

· Kapalı kıyafetler, onlardan korunmaya yardımcı olabilir.

· Sirke, limon, soğan, sarımsak ve karanfil sivrisinekleri uzak tutma konusunda yardımcı olabilir.

thumbs-b-c-77cb549b2d138a9373d25067ffd0a1c4.jpg

· Piknik alanlarına gidilirken pantolon paçalarının çorapların içine sokulması öneriliyor. Bu sayede hem kenelerden hem de sivrisineklerden korunmak mümkün olabilir. Ayrıca bu noktada kapalı kıyafetler giyilmesi de tavsiye ediliyor.

Dikkat: Kene tutunması gerçekleştiyse, ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Bu durumda mutlaka erken teşhis ve müdahale için bir sağlık kuruluşuna başvurulması gerekir.

KAYNAK: aksam.com.tr

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Merkezi